Fudbal 80

9.5.2024.

22:59

Svilar branio sve, ali je Bajer ostao neporažen – Leverkuzen i Atalanta za trofej LE

Bajer Leverkuzen se plasirao u finale Lige Evrope posle remije sa ekipom Rome u revanšu 2:2.

Profimedia

Oni su revanš meču poraženi od Rome sa 2:1, ali su uprkos ovom prvom porazu u sezoni uspeli da se plasiraju u finale koje se igra u Dablinu.

Ekipa Bajer Leverkuzena je tako nastavila svoj neverovatan niz nepobedivosti, koji su povećali na 49 utakmica i imaju veliku šansu da ovu sezonu završe bez poraza.

Odavno su osvojili titulu u Bundesligi, igraju finale kupa, a sada imaju šansu da uzmu trofej i u Ligi Evrope.

Iako je Danijele De Rosi najavio da će Roma krenuti u napad od samog starta meča, to se nije desilo.

Kidisao je novi šampion Bundeslige na gol Mileta Svilara od prvog minuta meča i samo zaslugom golamana Rome, Bajer Leverkusen nije imao prednost posle prvog dela meča.

Dosta nervoze smo videli na stadionu Baj Arena u prvom delu meča, takvu da je holandski arbitar Dani Makeli moraod a pokaže čak četiri žuta kartona, od toga tri za igrače Rome.

Šanse za domaće su propuštali Inkapije, Hofman i Grimaldo, ali lopta jednostavno nije htela u gol. Svilar je branio i neke nemoguće šuteve, u jednom napadu je lopta pogodila stativu, pa onda u leđa golmana Rome, ali u gol nije ušla.

I onda je usledila kazna.

Jedan krajnje bezazlen napad Rome sa leve strane, gde je usledio centaršut Zalevskog, Lukaku je došao do lopta, ali je glavom poslao pored gola. Međutim sudija je zbog duela Džonatana Taa i Serdara Azmuna pokazao na belu tačku.

Sa 11 metara Leandro Paredes je bio siguran i Roma je tako u 43. minutu došla do prednosti. Roma je tako smanjila prednost Leverkuzena u ukupnom rezultatu.

I drugo poluveme je bilo slično kao i prvo. Opet je Leverkusen bio bolji na terenu, napadao, stvarao šanse, Svilar je branio, a Roma je do drugog gola došla u 66. minutu.

I to opet sa bele tačke. Lopta je posle kornera pogodila Hložeka u ruku, Dani Makeli je gledao VAR i posle toga je odlučio da pokaže na belu tačku.

A sa kreča je ponovo bio siguran Leandro Paredes.

Neverovatan podatak da su na ovom meču protiv Bajera dosuđena dva penela, a za 48 utakmica samo jedan.

Leverkusen je do dugo čekanog gola stigao u 81. minutu kada je lopta pogodila u glavu Manćinija i završila u mreži Rome.

Bajer Leverkuzen je opet bio pred porazom, ali je to izbegao prvi poraz u sezoni, jer je Josip Stanišić pogodio u sedmom minutu nadoknade vremena.

Fudbaleri Atalante su se plasirali u svoje prvo finale pod okriljem UEFA, oni su u revanš meču na svom terenu slavili protiv Marseja sa 3:0.

Golove za domači tim su postigli Ademola Lukman , Mateo Ruđeri i Ture posle kojih je tim iz Bergama eliminisao Marsej.

Tim Atalante je na putu do finala eliminisao Sporting, Fiorenitnu, Liverpul i Marsej u polufinalu.

Finale je na programu 22. maja na stadionu u Dablinu.

Atalanta je osokoljena dobrim rezultatim i velikim skalpovima krenula žestoko i u ovaj meč. Znajući da se ekipa Marseja ne snalazi dobro kada igra u gostima, gde su ove sezone slavili samo tri puta, bilo je za očekivati da odbrana ekipe iz Francuske neće izdržati.

I poklekla je posle tačno pola sata igre, kada je bivši igrač Čelsija Ademola Lukman pogodio mrežu Marseja i tako doveo svoj tim u prednost.

A u 52. minutu usledilo je novo slavlje navijača Atalante koji su došli do drugog gola. Sjajno su po levoj strani odigrali igrači domaćih, a onda je Mateo Ruđeri pogodio desni ugao gola Marseja za vođstvo domaćih od 2:0.

Treći gol je postigao Ture u nadoknadi vremena za potvrdu pobede tima iz Bergama.

Kraj utakmica

U finalu Lige Evrope će igrati Bajer Leverkusen i Atalanta, dok za trofej u Ligi Evrope će se boriti Olimpijakos i Fiorentina.

22:56

Gol Stanišića

22:55

90+7 Gol Leverkusena

Josip Stanišić je strelac!

Novi gol Bajer Leverkusena u nadoknadi vremena i nastavlja se niz nepobedinovsti nemačkog tima.

22:50

Autogol Manćinija

22:50

Gol Olimpijakosa

22:45

79' Ponovo El-Kabi

Novi gol Ajuba El-Kabija posle kojeg je Olimpijakos došao do drugog gola posle kojeg je sve jasno da će grčki tim igrati u finalu Lige konferencija.

22:35

82' Gol Leverkusena

Autogol na Baj Areni!

Lopta je pogodila u lice Manćinija posle kojeg je završila u mreži gola kuji brani Mile Svilar.

22:34

74' Izmena kod Leverkusena

Promenio je Čehe Ćabi Alonso.

Iz igre je izašao Adam Hložek, umesto njega je na terenu Patrik Šik.

22:30

Gol Rome

22:24

66' Novi gol Rome

Leandro Paredes je pogodio sa bele tačke.

Duplirana je prednost Rome, kojom je anulirana prednost domaćeg tima koju su doneli iz Rima.

22:20

64' Gleda se VAR

Dani Makeli ide da gleda snimak i moguće da će Roma dobiti drugi penal na ovom meču. Igrao je Hložek rukom, a Holanđnin je dosudio jedanesterac za Romu.

22:14

58' Nova odbrana Svilara

Sjajno je Mile izleteo i ušao u šut Hofmanu, na kraju nije bilo ni kornera za domaće.

Nastavlja da briljira golman Rome u Leverkusenu.

22:12

54' Adli malo pored gola

Nastavlja Leverkusen u istom ritimu.

Ređaju se šanse domaćih, sada je Adli šutirao, ali je zamalo promašio, Svilar je ostao ukopan i već je bio savladan, ali je imao sreće, jer lopta nije išla u gol.

22:11

Gol Ruđerija

22:06

52' Povećava se prednost Atalante

Ruđeri je pogodio mrežu Marseja!

I taman kada je Marsej došao do bolje igre od starta drugog dela meča, to je prekinuo Ruđeri koji je svojim golom povećao prednost svog tima, koji je sada na dobrom putu da se naše u Dablinu.

21:54

50' Velika šansa za goste

Loša procena Đimšitija, Endiaj je pokušao da lobuje golmana Atalante koji je bio na ivici kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored gola.

21:49

Poluvreme

Posle prvog poluvremena po gol na sve tri utakmice.

Roma vodi u Leverkusenu golom Leandra Paredesa sa bele tačke. Atalanta preko Lukmana vodi protiv Marseja, dok Olimpijkos posle novog gola Adeje El-Kabija ima prednost protiv Aston Vile.

21:47

Gol Paredesa

21:41

41' Penal za Romu

Posle skoka Lukakua, Makeli je svirao penal za Romu posle duela Taa i Azmuna.

21:41

43' Paredes

Roma vodi u Nemačkoj!

Siguran je bio Argentinac koji je šutirao poluvisoku loptu po sredini gola, Kolarž se bacio u desno.

21:39

39' Svilar brani sve

Mile Svilar je najbolji igrač Rome u prvom poluvremenu.

Sve brani golman gostiju, sada se istakao u dva navrata. Prvo je Hofman pokušao, to je odbrani Svilar, a onda ga je pogodio posle volej udarca jedan igrač domaćih.

21:35

Gol Lukmana

21:34

34' Šansa za goste u Atini

Imala je Aston Vila slobodan udarac na ivici kaznenog prostora. Kod lopte su stajala trojica igrača, a udarac je uputio Daglas Luis koji je prebacio živi zid, ali i gol Colakisa.

21:30

30' Atalanta vodi

Lukman je pogodio!

Isplatila se dobra igra Atalante od starta meča protiv ekipe Marseja. Posle tačno pola sata igra u Bergamu je golom Ademole Lukmana, domaći su stigli do prednosti i sada imaju rezultat  koji ih vodi u finale Lige Evrope.

21:29

29' Stativa Palasiosa

Posle prekida sa leve strane, lopta je došla kod Palasiosa koji je posle udarca pogodio stativu. Svilar je tu imao dosta sreće, jer ga je lopta pogodila u leđa, ali nije završila u golu.

21:26

27' Novi kartoni za Romu

Sve veća nervoza na terenu u Leverkusenu. Sada su fudbaleri Rome dobili još jedan žuti karton i to je dobio Leandro Paredes zbog starta nad jednim igračem domaćih.

Samo dva minuta kasnije je i Zalevski upisan u beležnik Danija Makelija.

21:21

21' Prinudna izmena

Morao je Spinacola da napusti teren zbog povrede, umesto njega na terenu je Zalevski.

21:21

25' Pokušaj Daglasa Luisa

Dobar šut Brazilca sa više od 30 metara, lopta je išla po zemlji, ali je golman domaćih Konstatinos Colakis dobro intevenisao.

21:14

Pogodak El-Kabija

21:14

19' Gužva u Leverkuzenu

Usledile su čarke na stadionu Baj arena.

Fudbaleri domaćih nisu hteli da izbace loptu sa terena jer je Leandro Spinacola seo na teren zbog povrede. Potom su igrači Rome nasrnuli na Frimponga, a sudija Dani Makeli je posle svega dao žuti karton Manćiniju.

21:08

11' Gol u Atini

El Kabi je strelac!

Poveo je Olimpijakos na svom terenu, a kao u Birmingemu strelac je bio neprikosnoveni Ajub El-Kabi.

21:03

6' Stativa

Velika šansa za ekipu Atalante koja je mogla da dođe do gola, Roman De Ketelare je imao priliku da se proslavi, ali je njegov udarac završio na stativi.

21:01

2' Šansa za Olimpijakos

Posle dva minuta igre Olimpijakos je imao dobru priliku da dođe do vođstva, ali je Čikinjo pogodio samo spoljni deo mreže.

20:07

Krećemo

Lopte su na tri stadiona krenule, da vidimo ko ide u finale Lige Evrope i Lige konferencije.