Monako slavio protiv Asvela

Košarkaši Monaka slavili su kao gosti protiv Asvela, 84:75 (20:20, 25:25, 15:15, 24:15) u utakmici 11. kola Evrolige.

Izvor: Z.K.

Četvrtak, 01.12.2022.

21:45

Tako su izabranici trenera Saše Obradovića stigli do osmog trijumfa ove sezone, drugog uzastopno, dok je Asvelu ovo bio sedmi poraz i peti zaredom.

Meč je u početku bio veoma izjednačen, o čemu svedoči da su prve tri četvrtine završene nerešenim rezultatima.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 45:45, da bi na ulasku u poslednjih deset minuta bilo 60:60.

Međutim, Monako je tada imao više snage i nerava, postepeno je povećavao razliku i stigao do trijumfa.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji su bili Donatas Motiejunas i Majl Džejms koji su postigli po 17 poena.

U ekipi Asvela po 13 poena su postigli Dejvid Lajti i Retin Obošoan.