EL, 1. kolo: Anadolu Efes - Crvena zvezda 72:59

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Anadolu Efesa na gostovanju rezultatom 72:59 u prvom kolu Evrolige.

(17:14, 18:20, 21:16, 16:9)
  EFES   KKCZ
  72 : 59
Statistika utakmice

Grafika: SofaScore
Kraj
Poraz Zvezde od 13 razlike u Istanbulu na otvaranju Evrolige.
39' To bi bilo to
Marković gubi loptu, Petrušev ne pogađa i to bi bilo to. Na drugoj strani ni Efes nije najefikasniji, ali je prednost prevelika – 70:57.
37' Zvezda pred porazom
Nekoliko slabih minuta u četvrtoj četvrtini i čini se da je Efes uspeo da slomi otpor ekipe Vladimira Jovanovića, 68:55.
35' Trojka Ivanovića
Ivanović pogađa na isteku napada, 64:55. Efesu je dosuđen faul u napadu, te je lopta za crveno-bele. Sada Ivanović nije uspeo da pogodi trojku.

Poentira Vil Klajburn, 66:55.
34' Greške Zvezde
Danston poentira posle greške crveno-belih, 63:54.

Zvezda gubi utakmicu... Faul u napadu, potom i tehnička...
32' Zvezda u zaostatku
Hasan Martin je blokiran, napad je za Efes. Danston je promašio trojku, ali je Zvezda izgubila loptu... Greške.
31' Odlična saradnja Bentil-Martin
Zicer Martina za -4, 56:52.

Na drugoj strani, Micić je pogodio trojku, 59:52.
30' Kraj treće četvrtine
Zvezda na -6 posle trideset minuta igre, nešto lošija četvrtina, ali rezultat prihvatljiv, 56:50.
29' Greške...
Martin je pogrešio i propala je akcija crveno-belih. Bobua je promašio trojku, dok je Petrušev poslao loptu direktno u ruke Miciću.

Mbaje poentira i Efes odlazi na +7, 55:48.
28' Egal
Greška Adamsa posle koje je Micić pogodio iz kontre, 53:45.

Na drugoj strani Lazarević pogađa trojku, 53:48.
27' Zvezda u zaostatku
Petrušev je promašio trojku, a na drugoj strani ni igrači Efesa nisu poentirali.

Adams je istrčao kontru i dobio dva slobodna. Pogodio je oba, 51:45. Klajburn nije poentirao preko Lazarevića.
26' Nešto slabija igra Zvezde
U ovim trenucima stao je malo napad, dok se Efes razigrao i otišao na šest poena prednosti.

Nesportska Branka Lazića. Micić je pogodio oba, 51:43.

Dobra odbrana Zvezde i posed.
24' Egal u Istanbulu
Tri slobodna bacanja za Micića. Faul je napravio Adams. Pogodio je sva tri, 44:39.

Zakucavanje Petruševa, 44:41.

Trojka Bobue, 47:41.
23' Bentil!
Trojka Bentila! Strašna utakmica Amerikanca, 38:39.

Klajburn vraća trojku, 41:39.

Marković je promašio polaganje, ali je Mitrović izborio novi napad za Zvezdu. Nisu uspeli košarkaši šampiona Srbije i ABA da poentiraju.
21' Počelo je drugo poluvreme
Bentil je odmah otišao na liniju za slobodna bacanja, pogodio je oba, 35:36.

Micić je ubacio jedno od dva, 36:36.
Statistika Zvezde na poluvremenu

Skrinšot/Euroleague
20' Kraj prvog poluvremena!
Odlična igra Zvezde u Istanbulu. Prvo poluvreme završeno je blokadom Mitrovića.

Posle dvadeset minuta igre, Zvezda je na -1, 35:34.
19' Ekipe se razigrale
Faul Polonare nad Mitrovićem, Zvezdin centar ima dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno, 33:32.

Zakucavanje Danstona, 35:32. Potom Mitrović poentira pod košem, 35:34.
17' Velika borba
Ivanović nije uspeo da pogodi šut sa više od devet metara, lopta je za Efes.

Klajburn poentira posle ofanzivnog skoka, 28:27. Bentil uzvraća, 28:29.
15' Odlična Zvezda
Odličan prodor i koš Ivanovića preko Plajsa, 21:23. Polonara je promašio trojku, defanzivni skok Petruševa.

Lazić poentirao, 21:25.

Trojka Vasilija Micića iz teške pozicije, 24:25.
14' Egal u Istanbulu
Marin je izgubio loptu, Klajburn je ukrao i poentirao iz kontranapada, 21:21. Tajm-aut Vladimir Jovanović.
13' Koš uz faul Martina
Hasan Martin napao je hrabro i poentirao uz faul Tibora Plajsa! Promašio je dodatno bacanje, 19:21. Plajs nije pogodio zicer, ali je uhvatio ofanzivni skok, posle čega je fauliran - na zemlji.
12' Zakucavanje Petruševa
Serija Zvezde, 17:19.

Hasan Martin je promašio zicer, šteta. Odlična energija crveno-belih u drugoh četvrtini.
11' Počela je druga deonica
Trojkom Stefana Lazarevića, 17:17! Efes nije uspeo da iskoristi napad, baš kao ni Zvezda naredni.
10' Poslednji minut prve četvrtine
Martin je napravio korake, a zatim je Lazarević odigrao dobru odbranu protiv Klajburna koji je promašio šut sa poludistance.

Trojku nije uspeo da pogodi Nikola Ivanović.

Bobua poentira na isteku prve četvrtine, 17:14.
8' Egal Zvezde i Efesa
Prvi poeni Hasana Martina, 9:12. Na drugoj strani Bobua ubacuje šut van linije 6,75, 12:12.
7' Dobar ritam utakmice
Bobua je poentirao preko Adamsa, 9:10. Adams nije uspeo da pogodi otvorenu trojku.

Dobra odbrana Zvezde, Mbaje je šutirao iz teške pozicije i promašio.
6' Trojka Lazića!
Prva asistencija mladog Topića u Evroligi, 4:8. Uzvraća istom merom Klajburn, 7:8.

Ben Bentil ima tri slobodna bacanja. Izvešće ih posle prvog tajm-auta na utakmici.

Pogodio je dva od tri, 7:10.
5' Prvi poeni za Efes
Žižić poentira posle ofanzivnog skoka, 2:5.

Mitrović nije uspeo da poentira posle odličnog dodavanja Adamsa. Klajburn je pogodio preko Mitrovića, 4:5.
4' Efes bez koša četiri minuta
Lazić je promašio trojku, a na drugoj strani Žižić je promašio zicer.

Ben Bentil nije uspeo da nasloni loptu na tablu i poentira, dok je Brajant napravio faul u napadu i lopta je za Zvezdu.
3' Dobra odbrana Zvezde
Efes nije poentirao posle dva minuta igre. Dobra odbrana Zvezde.

Trojka Adamsa, 0:5. Na drugoj strani Micić je promašio trojku.
2' Prvi poeni na utakmici
Postigao ih je Džejlen Adams posle asistencije Mitrovića, 0:2.
1' Počela je utakmica!
Prvi napad imaju igrači Efesa. Micić je promašio šut sa poludistance.

Džejlen Adams nije pogodio trojku na isteku napada. Potom je Vasa promašio trojku.
Startne postave obe ekipe:
Zvezda: Marković, Adams, Lazić, Bentil, Mitrović.

Efes: Micić, Buboa, Brajant, Mbaje, Žižić.
Počinje utakmica!
U toku je predstavljanje timova!
🔥
Na našem sajtu možete pratiti i duel Partizana
Crno-beli gostuju, opširnije o utakmici u Berlinu čitajte – OVDE.
B92.net "Power rankings":
Pre početka sezone napravili smo naš Power ranking, odnosno rangirali smo klubove po jačini.

Koliko su jaki Crvena zvezda i Partizan?
Zvezdina evroligaška odiseja
Potcenjivanje ili realnost?

Opširnije u tekstu našeg Luke Nikolića.
Ataman: Znamo kako se stiže do pobede
"Prva prepreka je Crvena zvezda. Očekuje nas jako zahtevna utakmica. Sve utakmice u elitnom takmičenju su takve.“

Opširnije izjava trenera Efesa – OVDE.
🏀🔴⚪️
Izjava Vladimira Jovanovića:
"Čeka nas najteža i najlakša utakmica u isto vreme. Igramo protiv dvostrukog uzastopnog prvaka Evrope. Na već sjajan sastav dodali su igrače poput Polonare, Klajburna i Žižića, pokriveni su na svim pozicijama", izjavio je Jovanović.