EP, 1/8 finala: Belgija - Portugalija 1:0 (1:0)

Reprezentacija Belgija plasirala se u četvrtfinale na Euro 2020 pošto su u Sevilji pobedili Portugaliju sa 1:0 (1:0).

T. Azar 42,
  BEL   POR
  1 : 0
Meč je završen!
Belgija je izdržala pritisak i plasirala se u četvrtfinale. Pobedili su sa 1:0 (1:0).

Kraj za Ronalda i aktuelne šampione kontinenta.

Nisu imali dovoljno koncentracije u finišu i platili su ceh, a Belgija nastavlja sa pobedama i igraće sada sa Italijom.
90+5 Pokušaj Feliksa
Žoao Feliks je šutirao sa ivice kaznenog prostora, možda i poslednji pokušaj... Lopta je otišla pored stative.
90+3 Pokušaji...
Portugalci se trude....Ali ne uspevaju da nađu pukotinu u odbrani Belgije.

90' Pet minuta produžetka
87' Ušao Karasko
Izašao je Eden Azar, u igri je Janik Karasko.
85' Navaljuju Portugalci
Ofanziva Portugalaca, razumljivo, sve je manje vremena...
83' Stativa spasla Belgiju!
Au, kako su se sad izvukli Belgijanci!

Rafael Gerero je naleteo na jednu odbijenu loptu, pogodio je levu stativu!
82' Šansa za Dijaša!
Korner sa desne strane, sjajno je skočio Ruben Dijaš, uahvatio je loptu glavom, ali je šutirao po sredini i Kurtoa je odbranio.

Velika šansa.
80' Žuti i Aldervireldu
Sada je sve manje kontrole, požuteo je i Aldervireld.
79' Danilo u igri
Danilo je zamenio na terenu Palinju.
76' Eksplozija emocija, žuti za Pepea!
Pepe je izazvao gužvu... Palinja je u padu udario Lukakua u glavu, potom je Pepe pomalo rvačkim zahvatom oborio Torgana Azara...

Uskovitlale su se strasti, Brih je intervenisao i pokazao opomenu Pepeu.
72' Žuti za Vermalena
Tomas Vermalen je dobio žuti karton posle oštrog starta na Feliksa.

Ronaldo je izveo prekid po sredini sa 30 metara, ali je pogodio svog igrača, Drisa Mertensa.
70' Izašao Žota
Diogo Žota je završio meč.

Umesto njega na terenu je igrač Ajntrahta Andre Silva.

63' Pripretio i Lukaku!
Konačno je i Lukaku došao do šanse.

Odlično su braća Azar izmenjali pasove, Lukaku je šutirao iz prve sa 20 metara, ali je lopta otišla preko prečke.
61' Pokušaj Feliksa
Žoao Feliks je zahvatio loptu glavom, ali je to bio mlak udarac, nije bilo problema za Kurtou.
58' Kakva prilika za Žotu!
Ronaldo je sve uradio, pripremio je šansu Diogu Žoti, on je prihvatio loptu nekge oko penal tačke, šutirao je, ali ponovo je bio neprecizan!

Propala je velika šansa Portugalaca da izjednače.
56' Dve izmene kod Portugalaca
Fernando Santoš vuče prve poteze, izveo je iz igre dvojicu igrača.

Bruno Fernandeš je ušao umesto Bernarda Silve, dok je Žoaoa Mutinja zemenio Žoao Feliks.
Povreda De Brujnea
51' "Požuteo" Dalo
Palinja je u 43. minutu dobio žuti karton u timu Portugala, a sada i Diogo Dalo posle povlačenja sa leđa Edena Azara.
48' De Brujne se povredio, Mertens u igri
Kakav peh za Belgiju!

Ppsle starta Palinje povredio se Kevin de Brujne. Umesto njega će na teren Dris Mertens.
Počelo je drugo poluvreme
Krenuo je drugi deo meča. Nema izmena u oba sastava.
45' Kraj prvog dela
Završeno je prvo poluvreme.

I tako to obično biva, kada gledamo uspavanku, i nema šansu, jedan individualni bljesak donese promenu.

Sjajan udarac Torgana Azara dao je prednost Belgijancima, Portugalci će morati da budu konkretniji u drugom delu u fazi napada.
Gol Torgana Azara
42' Gooooool! Belgija vodi!
Strelac je Torgan Azar!

Odlično je prihvatio loptu na nekih 25 metara od gola, poveo je ka kaznenom prostoru, šutirao sa 20 metara, snažno i precizno, golman Portugalije bio jhe nemoćan, lopta je završila u mreži kraj leve stative! Belgija vodi 1:0.
37' "Spoljna" Menijea
Pokušao je Toma Menije, sa nekih 17 metara iskosa sa desne strane. Šutirao je "spoljnom", ali je lopta otišla preko gola Portugalaca.

Tek treći šut Belgijanaca, ali nijedan još u okvir gola.
34' Malo prilika
Obe ekipe su dobro organizovane, čeka se greška protivnika... Otuda je malo prilika za gol.
27' Udarac Palinje
Šut je sa distance oprobao i Žoao Palinja, ali nije bilo problema za Tiba Kurtou.
25' Ronaldo, snažan šut!
Kristijano Ronaldo je izveo prekid, bio je to snažan udarac koji je Kurtoa odbio pravo na glavu Žote, ali taj udarac nije bio opasan.
24' Prekid za Portugalce
Tomas Vermalen je igrao rukom, na nekih 22 metara od gola. Slobodan udarac za Portugalce.

19' Izblokiran Torgan Azar
Pokušao je Torgan Azar solo akcijom, šutirao je iskosa sa leve strane sa 15 metara, ali je izblokiran, potom je u nastavku akcije načinio faul.
17' Portugalci u ofanzivi
Pokušavaju igrači Portugalije da dođu do šanse, imaju loptu u posedu već nekoliko minuta, ali se i Belgija dobro brani.

U toj fazi u poslednjoj liniji imaju čak petoricu.
14' Dosta opreza u igri
Ne zaleću se ni jedni ni drugi, dosta je to oprezan početak, mada ima dosta ritma.
10' Pokušaj Edena Azara
Dupli pas Lukakua i Edena Azara, pokušao je fudbaler Reala udarcem sa 16 metara, ali je loše zahvatio loptu i ona je otišla daleko od gola Portugalije.
5' Šansa za Žotu
Posle mirnog početka, prvi ozbiljniji napad Portugalaca i odmah šansa.

Renato Sančes je došao do kaznenog prostora, proigrao je Žotu, on je šutirao sa 17 metara, ali neprecizno, lopta je otišla kraj leve stative gola Kurtoe.
Utakmica je počela
Sa centra su prvi krenuli fudbaleri Belgije.
Sve je spremno
Utakmica uskoro počinje.

Igrači su na terenu, intoniraju se himne, očekuje nas ove večeri dosta uzbuđenja dva tima koji igraju vrlo ofanzivno.
Na tribinama 15.000 gledalaca
Na stadionu "La Kartuha" dozvoljeno je 25 odsto kapaciteta, tako da bi trebalo da je na stadionu oko 15.000 navijača.
Uzdanica Portugalije? Sančes!
Santoš: Belgija nema mnogo mana
Selektor Portugalije Fernando Santoš:

"Pokušao sam da nađem slabu tačku. Timovi poput nas i Belgije ih nemaju mnogo. Znamo za šta je sposoban naš protivnik, ali sam sasvim ubeđen da ćemo biti bolji od njih".
"Nemamo anti-Ronaldo plan"
Selektor Belgije je rekao i da ne postoji "anti-Ronaldo" plan.

"Ako se previše koncentrišemo samo na jednog igrača, drugi mogu da nam naude".
Šta kaže Martinez?
Selektor Belgije Roberto Martinez kaže da je njegov tim spreman za svaki scenario.

"Ne možemo da menjamo to ko smo. Mi smo dinamičan tim koji igru gradi na napadu. Ipak, moramo da budemo strpljivi, da kontrolišemo utakmicu. A onda treba biti najbolji u tim brzim napadima", kaže selektor "crvenih đavola".