Grupa, D, 1. kolo: Škotska – Češka 0:2 (0:1)

Fudbaleri Češke pobedili su Škotsku 2:0 (1:0) u Glazgovu u utakmici D grupe Evropskog prvensva.

Šik 42, 52
  SCO   CZE
  0 : 2
KRAJ!
Češka pobedila Škotsku 2:0 golovima Patrika Šika.
Igraće se još četiri minuta
90' Krmenčik promašio zicer
Loše je šutirao u odličnoj prilici, pogodio je pravo u Maršala.
86' Forest ponovo
Dve velike prilike za Škotsku i dva promašaja Džejmsa Foresta... Ostaje 0:2
81' Šik ispustio het-trik
Velika šansa je to bila za ekipu Češke, ali gosti nisu došli do trećeg gola pošto je Šik šutirao pravo u Maršala

EPA-EFE/Robert Perry / POOL
79' Nova izmena
Nizbet menja Dajksa
72' Povredio se Kalas
Krv na terenu... Dajks je verovatno nehotično udario po čelu Kalasa i sada će morati da reaguje lekarska služba kako bi se zaustavilo krvarenje
66' Opet Vaclik!
Kako brani Vaclik, neverovatno! Kao da je začarao mrežu, niko ne može da ga matira iz redova Škotske
60' Škotska se ne da
Nekoliko opasnih napada domaće ekipe. Vaclik brani fenomenalno, dve odlične reakcije i prvo korner, a onda i gol aut. Tri sjajne odbrane i to dve u nizu

48' Umalo autogol
Kakva greška odbrane Češke. Tomaš Kalas je za sekund bio daleko od ogromne greške i autogola...
47' Prečka!
Hendl sjajno šutira, popularna kifla i lopta pogađa prečku dok je Vaclik već bio savladan

EPA-EFE/Stu Forster / POOL
46' Počelo je drugo poluvreme
Odmah napad Češke i ponovo Šik u akciji, a Maršal sjajno brani! 70 sekundi kasnije su imali još bolju akciju, a Maršal sjgurno sklanja loptu u korner
Kraj prvog poluvremena
VAR
Nema penala za Škotsku
42' Gooooooooooooooooool
Coufal je sjajno centrirao, a Šik skače između dvojice štopera Škotske i glavom šalje loptu pravo u mrežu Škotske, 0:1
41' Novi korner
Jakto izvodi korner, gađa negde oko penala i tamo nema nikoga, pa lopta stiže do Daride koji opet centrira prejako i nekako Češka dobija novi korner
32' Kakva odbrana Vaclika
Ovo je bila ubedljivo najbolja prilika na utakmici. Česi uhvaćeni na spavanju, Robertson dobija sjajan pas od Dajksa i gađa gornji levi ugao, pa Vaclik odlično brani i posle kornera se lopta samo vratila u posed Česima.

EPA-EFE/Petr Josek / POOL
29' Propala nova akcija
Česi su nekako konfuzno došli do lopte i napali preko desnog boka, ali je centaršut bio loš i završio u rukama Maršala
24' Opet mirno
Nakon nekoliko agresivnih napada na obe strane, ponovo imamo primirje. Dajks pokušava da pobegne odbrani Češke, ali ga lepo prate, barem za sada.

EPA-EFE/Andy Buchanan
18' Dajks... pored gola
Odličan kontra napad Škotske, jednostavno u nekoliko dodira i Dajks ima šansu iz dotrčavanja, ali nije imao idealan ugao i lopta odlazi tik pored gola

16' Umalo gol
Šik je odlično šutirao posle konfuznog napada, ali je udarac bio previše blizu Maršalu koji je lepo to odbranio i lopta ide u korner, posle kog lopta se vraća u posed Škotskoj
14' I dalje mirno
Nema mnogo dešavanja. Češka je prvi put zapretila iz prekida, ali to je bilo bezopasno. Uglavnom Škoti napadaju, međutim mreže miruju
9' Boril ostao na zemlji
O'Donel je faulirao Jana Borila kraj aut linije i on ostao da leži, ali se pridigao i nastaviće susret bez ometanja
4' Škotska po malo napada
Oprezan start meča, Škotska nekako ima inicijativu, ali Česi su odlučili da budu pasivni na startu ove utakmice

EPA-EFE/Andy Buchanan / POOL

1' Počela je utakmica