Dan IV: Završena grupna faza Dejvis kupa

U centru "Kaha Mahika" odigrali su se poslednji mečevi grupne faze takmičenja.

Dobrodošli u LIVE BLOG
GER/CHI: Nemačka pobedila Čile
Kravijec i Mies donose pobedu Nemcima protiv Čilea. Njih dvojica bili su bolji od Bariosa i Tabilja – 7:6 (3), 6:3.
GER/CHI: Nemačka bolja u taj-brejku
Kravijec i Mies dobijaju prvi set posle taj-brejka. U trinaestom gemu rezultat je bio 7:3.
GBR/KAZ: Velika Britanija u četvrtfinalu!
Džejmi Mari i Nil Skupski bili su veliki favoriti i opravdali su ulogu. Prvi set dobili su za manje od pola sata (6:1), u drugom su se malo pomučili, ali su opet rutinski došli do pobede – 6:1, 6:4.
GER/CHI: Velika borba u prvom setu
Nismo videli brejk u prvom setu.

Kravic i Mis serviraju dobro, baš kao i Bario i Tabiljo. Sva je prilika da ćemo gledati taj-brejk (5:5).
GBR/KAZ: Britanci pred pobedom i četvrtfinalom
Mari i Skupski vode u drugom setu sa 4:2, a kako su dobili prvi, nalaze se pred četvrtfinalom.
GER/CHI: Kreće dubl Nemačke i Čilea
Kravic i Mis igraju protiv Bariosa i Tabilja.
GBR/KAZ: Britanci ekspresno do prvog seta
Mari i Skupski prvi set dobijaju posle pola sata igre.
GBR/KAZ: Odličan početak Marija i Skupskog
Britanci su odmah na startu meča napravili brejk, koji su potom i potvrdili za ranih 4:1.
GBR/KAZ: Počeo odlučujući dubl!
Rezultat posle dva odigrana singla je 1/1, što znači da će dubl odlučiti pobednika.

Igraju Dž. Mari/Skupski i Bublik/Kukuškin.
KRAJ! Garin pobedio Štrufa
Dva sata i 45 minuta igre bilo je potrebno Kristijanu Garinu da pobedi Jana-Lenarda Štrufa. Tri taj-brejka, na kraju je bilo 6:7 (3), 7:6 (7), 7:6 (8). Tako je Čile izjednačio u meču sa Nemačkom na 1-1.
Taj-brejk broj tri u meču Štrufa i Garina
Jan-Lenard Štruf i Kristijan garin igraju i treći taj-brejk u današnjem meču.
Bublik je dao šansu Kazahstanu

Photo by Clive Brunskill/Getty Images for LTA
KRAJ! Bublik pobedio Evansa
Kazahstan je izjednačio protiv Velike britanije na 1-1. Aleksander Bublik je načinio još jedan brejk za kraj trećeg seta i pobedu posle 134 minuta igre od 5:7, 6:4, 6:1. Odluka o pobedniku meča i tome ko će u četvrtfinale pada u dublu.
"Bombarder" Bublik pred pobedom
Servisima od 221 i 223 kilometra na sat Bublik je dobio dva poena u finišu šestog gema i vodi sa 5:1 u setu odluke protiv Danijela Evansa.
Bublik ima brejk u setu odluke
Aleksander Bublik je počeo odlično i set odluke protiv Jana-Lenarda Štrufa. Teniser iz Kazahstana uz dva brejka vodi sa 4:0.
Bublik osvojio drugi set
Aleksander Bublik se propisno nervirao tokom drugog seta, ali je uspeo da napravi brejk u finišu istog i dođe do 6:4 i izjednačenja u meču sa Danijelom Evansom.
Bublikov reket

Garin izborio igranje trećeg seta
Posle 56 minuta igre u drugom setu, Kristijan Garin je izjednačio na 1:1 protiv Jana-Lenarda Štrufa.

Imao je u taj-brejku Garin prvo dve set lopte na 6:4, ali nije ih iskoristio i posle tri poena u nizu, Štruf je došao do 7:6 i meč lopte.

Nije uspeo da je iskoristi,nova mini serija od tri poena za Garina ovaj put i sada je 1:1 u setovima.
Bublik se iznervirao, bacio je reket
I Evans ima set u džepu
Danijel Evans je posle 50 minuta igre dobio početni set protiv Aleksandera Bublika sa 7:5.
Štruf dobio set protiv Garina
Jan-Lenard Štruf je osvojio početni set u taj-brejku rezultatom 7:3 protiv Kristijana Garina. Nemci su sada korak bliži ukupnoj pobedi nad Čileom.
Počeli su i drugi singl mečevi
Počela su dva preostala singla u mečevima Nemačka - Čile i Velika Britanija - Kazajstan. Jan-Lenard Štruf igra protiv Kristijana Garina, a Dan Evans protiv Aleksandera Bublika.
Boris Beker ima razloga za zadovoljstvo

Photo by Alex Pantling/Getty Images
I Britanci poveli, Edmund pobedio Kukuškina
Velika Britanija je povela protiv Kazahstana sa 1-0. Kajl Edmund je posle 75 minuta igre pobedio Mihaila Kukuškina sa 6:3, 6:3.

KRAJ! Kolšrajber pobedio Žarija
Nemačka je povela protiv Čilea sa 1-0. Filip Kolšrajber, 73. teniser sveta, pobedio je posle 69 minuta igre Nikolasa Žarija sa 6:4, 6:3.
Kolšrajber pred pobedom
Filip Kolšrajber je načinio brejk i u drugom setu meča sa Nikolasom Žarijem, vodi sa 5:3 i sada servira za pobedu i prvi poen Nemačke.
Edmund ima brejk
Kajl Edmund je došao do brejka i u drugom setu. Poveo je sa 3:2 protiv Kukuškina i sada je na dobrom putu da pobedi i donese Velikoj Britaniji prvi poen u današnjem susretu.
Set i Za Kolšrajbera
I Filip Kolšrajber je dobro počeo meč sa Nikolasem Žarijem iz Čilea. Nemac je dobio prvi set posle 39 minuta igre sa 6:4.

Edmund osvojio početni set
Dobro je krenulo Britancima, Kajl Edmund je osvojio početni set protiv Mihaila Kukuškina sa 6:3 posle 38 minuta igre!
Edmund napravio brejk
Kajl Edmund je napravio brejk u šestom gemu meča sa Mihailom Kukuškinom. Britanac sada vodi sa 4:2.
Sredina setova, nema brejkova
U mečevima Košrjarber - Žari i Edmund Kukuškin je sredina početnog seta, nema brejkova.