1/16 finala: Milman – Federer 6:4, 6:7, 4:6, 6:4, 6:7

Rodžer Federer plasirao se u osminu finala Australijan opena, pošto je posle velike borbe i pet setova pobedio Džona Milmana sa 4:6, 7:6 (2), 6:4, 4:6, 7:6 (8).

1:0 – mini brejk Milmana!
2:0 – sjajna razmena, poen Australijancu.
3:0 – greška Federera iz bekhenda.
3:1 – servis viner Rodžera, njegov prvi poen.
3:2 – novi poen za Švajcarca.
4:2 – velika greška Federera.
5:2 – as Milmana!
5:3 – Rodžer se ne predaje.
5:4 – Milman i dalje ima mini brejk prednosti.
6:4 – spektakl! Sjajna defanziva Federera, ali još bolji napadi Milmana.
7:4 – mnogo je ovo bilo mekano, Milman se izvukao i poveo sa 7:4.
8:4 – Federer je pred porazom!
8:5 – Milman sada ima dva servisa.
8:6
– greška Australijanca, Federer vraća jedan mini brejk.
8:7 – stegla se ruka Milmana, novi mini brejk Švajcarca.
8:8 – spektakularan poen pripada Federeru!
8:9 – meč lopta Federera!
8:10 – KRAJ POBEDA FEDERERA!
Idemo u taj-brejk!
Federer je obezbedio taj-brejk
Rodžer već većih problema dolazi do vođstva, 6:5. Švajcarac je obezbedio super taj-brejk. Milman ponovo servirao za ostanak u meču.
Milman ostao u meču!
Australijanac je pogodio sjajnu forhend paralelu na 30:30. Tu je i prelomio gem pošto je lako dobio naredni poen, 5:5.
Mirka ne može da gleda
Drama dostiže vrhunac
Federer je napravio čak dve duple servis greške u gemu, ali to Milman nije uspeo da iskoristi. Švajcarac se u završnici gema izvukao servisom i došao na gem od pobede.
Izvukao se i Milman
Bilo je 0:30 i igrao se dugačak poen. Australijanac je dva puta pogodio liniju, čime je omeo Federera. Osvojio je taj poen, potom i naredna tri i dolazi do izjednačenja, 4:4.
Federer spasao dve brejk lopte
Uf, izvukao se Švajcarac. Bilo je veoma napeto, Milman je imao dve uzastopne šanse za brejk, ali je Federer uspeo da se izvuče i dobije gem.
Egal u petom setu
Federer je poveo sa 3:2, ali je Milman imao odgovor u narednom gemu. Australijanac gubi samo jedan poen i dolazi do izjednačenja, 3:3.

Federer iskoristio treću brejk loptu!
Federer nije iskoristio dve brejk lopte u ovom gemu, ali zato jeste treću. Milman je takođe imao šansu da potvrdi brejk, nije je iskoristio i Švajcarac ga kažnjava – 2:2.
Brejk Australijanca u petom setu!
Federer je potpuno van ritma. Milman to koristi i oduzima mu servis. Previše grešaka Švajcarca – 2:1.
Siguran početak obojice
Bez brejk prilika na startu odlučujućeg seta – 1:1.
Idemo u peti set!
Milman bez respekta protiv Federera.

Posle 45 minuta igre dobija četvrti set i tako dolazi do izjednačenja – 6:4, 6:7 (2), 4:6, 6:4.

Švajcarac je odigrao veoma loš set.
Australijanac potvrdio brejk
Veoma smo blizu petog seta! Milman je potvrdio brejk i poveo sa 5:3.
Brejk Milmana!
Sjajna igra Australijanca. Milman je odigrao vrhunski gem, Federer je bio pasivan i izgubio je servis, 4:3.
Velika borba
Pritiskak Federer, želi da završi meč u ovom setu, ali ne da se borbeni Australijanac.

Milman dobija četvrti gem i dolazi do izjednačenja, 2:2.
Bez brejka u četvrtom setu
Igraju sigurno obojica na startu četvrtog seta. Federer ima minimalnu prednost, ali bez brejka, 1:2.
Federer osvaja i treći set!
6:4, 6:7 (2), 4:6 – Federer je ovoga puta iskoristio šansu koja mu se ukazala. Švajcarski teniser oduzeo je servis protivniku u ključnom trenutku i poveo je sa 2-1!
Milman spasao brejk loptu
Australijanac se susreo sa brejkom loptom i posle sjajne forhend dijagonele je uspeo da se izvuče. Milman je potom odigrao dobra dva naredna poena i osvojio je gem – 4:4.
Nastavlja se borba
Milman nije poklekao nakon izgubljenog seta, nastavlja u odličnom ritmu, pa i treći set krasi isti, izjednačen ritam igre – 2:2
Federer izjednačio!
Federer je odigrao na svom šampionskom nivou kada je bilo najpotrebnije, odoleo je pritisku u taj-brejku koji je rešio sa dva uzastopna mini-brejka i poravnao u setovima – 6:7 (2:7)
Odlučuje taj-brejk
Odoleo je Milman do kraja, pa će taj-brejk rešiti drugi set. Federer je pod pritiskom – 6:6
Federer propustio priliku
Federer ne koristi jedinstvenu šansu da verovatno reši drugi set, propušta brejk loptu u desetom gemu – 6:5
Milman siguran na startu
Odlično servira Australijanac i bez problema osvaja prva dva servis-gema – 2:1
Dobro došli u LIVE BLOG B92
Šestostruki osvajač AO igra protiv domaćeg tenisera Džona Milmana u trećem kolu prvog Grend slema sezone.
Australijanac odoleva
Ne uspeva Federer da "slomi" rivala u drugom setu, Milman odlično servira, ali ni on nije blizu brejka – 4:4
Potpuni egal
Teško teniseri dolaze do prilike za brejk u drugom setu, vrlo su sigurni na svoj servis – 2:2
Veteran uzvraća!
Milman osvaja peti gem bez izgubljenog poena, Federer odgovara istom merom, a onda napada servis rivala koga konačno "slama". Koristi drugu brejk priliku i vraća set u egal – 5:4
Brejk!
Nakon tri gema bez uzbuđenja, Federer prvi gubi koncentraciju, Milman stiže do dve brejk šanse i koristi prvu. Švajcarac odmah dobija priliku za ribrejk, ali Australijanac odoleva i potvrđuje prednost – 4:1
Federer gubi!
Milman pravi novi brejk i neočekivano dobija prvi set protiv šestostrukog šampiona – 6:4