Đoković – Medvedev 6:4, 6:7, 6:2, 6:3

Novak Đoković pobedio je Rusa Danila Medvedeva 3-1 i plasirao se deseti put u četvrtfinale Australijan opena.

6:4, 6:7 (5:7), 6:2, 6:3
  ĐOK   MED
  3 : 1

Getty images
Kraj!
Đoković je konačno slomio Rusa, pravi novi brejk i stiže do četvrtfinala AO sa 6:4, 6:7, 6:2, 6:3!
6:4, 6:7, 6:2, 4:2 – osvojen važan gem
Đoković osvaja možda i ključni gem, Medvedev je imao priliku da uzvrati brejk, propušta je i Đoković dolazi na dva gema od pobede.
Đoković potvrdio brejk
Sigurnim servisom Novak kapitalizuje brejk za siguran korak ka pobedi nad Medvedevom.
6:4, 6:7, 6:2, 2:1 – brejk!
Đoković pravi veliki korak ka četvrtfinalu, nakon spasene brejk lopte napada servis rivala i koristi prvu priliku koja mu se ukazala da povede u trećem setu.
6:4, 6:7, 6:2, 1:1 – Novak odoleo
Nakon što je osvojio svoj servis-gem bez izgubljenog poena, Medvedev pritiska Đokovića, stiže do brejk lopte, ali Srbin odgovara as udarcem posle duže vremena i uspeva da se odbrani.
6:4, 6:7, 6:2 – Novak preuzeo kontrolu
Đoković rutinski osvaja šesti gem i opet vodi u setovima. Da li Medvedev ima snage za novi povratak u egal?
6:4, 6:7, 5:2 – Rus više ne može da prati
Medvedev sve teže parira Đokoviću, ostao je bez snage, što Srbin koristi i na iskustvo pravi novi brejk pa će servirati za 2-1.
Iskustvo
Majstorski
Fantastičnim drop-šotom koji je zabavio publiku Đoković potvrđuje brejk bez izgubljenog poena na svoj servis.
6:4, 6:7, 3:2 – brejk!
Đoković dobija bitku nerava u iscrpljujućoj borbi sa Medvedevom iskoristivši pad koncentracije rivala nakon tri propuštene brejk prilike. Srbin agresivnom igrom koristi drugu priliku da oduzme servis Rusu.

6:4, 6:7, 2:2 – Novak se izvukao sa ivice
Nekoliko moćnih vinera uz bolji servis i Đoković uspeva da odbrani bitan gem.
Đoković spasao sve tri!
Strpljivom igrom Đoković spasava prve dve brejk lopte rivala, a onda sa dva vinera preokreće.
Tri brejk šanse za Medvedeva!
Pad je ipak malo uzdrmao Đokovića, ima problema sa ravnotežom, što Medvedev koristi i sa dva sjajna poena stiže do tri brejk prilike.
Nezgodan pad Đokovića
Proklizala mu je leva noga, ali je prošao bez većih posledica. Samo je zamenio reket.

Kei je na izmaku snage
6:4, 6:7, 1:1 – Rus pritiska
Đoković je pod velikim pritiskom rastrčanog Medvedeva, teško osvaja svoj prvi servis-gem u trećem setu.
Nišikori preokrenuo 0-2 posle pet sati igre!
6:4, 6:7 (5) – Rus izjednačio!
Uspeo je Đoković da spasi tri set lopte, ali posle još jedne defanzivne maratonske razmene udaraca pravi grešku, šalje lopticu u mrežu i Medvedev poravnava na 1-1.
Medvedev bliži osvajanju II seta
Sjajan početak taj-brejka za Medvedeva, odmah pravi mini brejk za 3:0, potom oduzima servis Novako i povećava na 4:1, ali Đoković uzvraća jedan mini-brejk.
"Zlatni" taj-brejk rešava duel Španca i Japanca
6:4, 6:6 – rešava taj-brejk
Medvedev je odleo Đokoviću u 12. gemu, preokrenuo je 15:30 i izborio taj-brejk u drugom setu.
6:4, 6:5 – Đoković odoleo agresivnom Rusu
Muči Medvedev Đokovića u drugom setu, poraslo mu je samopouzdanje nakon povratka u egal, viđen je novi maratonski gem, ali Srbin uspeva da odbrani servis.

6:4, 4:4 – Rus izjednačio
Medvedev ovaj put ne propušta priliku da izjednači rezultat, poravnava na 4:4 što povećava frustraciju kod Đokovića svesnog kakvu je šansu ispustio iz ruke da možda reši ceo meč.
6:4, 4:3 – stigla kazna
Imao je Đoković šansu da reši drugi set, propustio je i usledila je kazna. Medvedev sjajnom igrom na mreži vraća brejk u drugom setu i servira za izjednačenje.
6:4, 4:2 – nova prilika propuštena
Đoković polako "melje" Medvedeva, ali propušta šanse do kojih stiže. Ne koristi priliku za dvostruki brejk, Rus opet odoleva.
Maratonci
6:4, 3:1 – Đoković preuzima kontrolu
Nije uspeo da slomi otpor Medvedeva na 1:0, ali Novak koristi prvu sledeću šansu i nakon greške Rusa posle nove maratonske razmene udaraca pravi prvi brejk u drugom setu.
Ko će na Đokovića ili Medvedeva?
Žestoka borba Nišokorija i Karenjo-Buste, igra se peti set – 6:7, 6:4, 7:6, 6:4

6:4, 1:1 – Rus odbranio servis
Posle skoro 15 minuta borbe Medvedev uspeva da odoli Đokoviću, spasao je pet brejk lopti i posle sedam "đuseva" odbranio svoj servis.
Maratonski gem
Gem koji može da usmeri tok meča, Đoković pokušava da napravi brejk za 2:0, ali Medvedev se pet puta izvukao. Igra se desetak minuta. Poslednji brejk se pasao nakon razmene od 31 udarca i bespotrebnog forsiranja Novaka.
6:4, 1:0 – preslikan prvi gem
Đoković drugi set otvara na identičan način kao prvi, besprekoran servis i za lagan gem.

6:4 – Đoković pokazao klasu
Međutim, izgubljen servis je samo razbesneo Đokovića koji kreće agresivno i odgovara ribrejkom za vođstvo u setovima.
5:4 – veliki kiks Novaka
Odoleo je Đoković Rusu u gemu u kojem je potvrdio brejk, servirao za set, a onda mu se ponovilo ono što se dešavalo već u Melburnu, dozvolio je rivalu ribrejk i šansu za povratak u egal.

4:2 – brejk Đokovića
Kontranapad Srbina i sjajan ritern za prvi brejk na meču.
3:2 – Novak prevazišao krizu
Dva sjajna poena posle krizne situacije i prvi as za treći gem Đokovića.
Đoković se izvukao
Serijom grešaka Đoković je omogućio Medvedevu brejk priliku, a uprkos promašenom prvom servisu, Srbin uspostavlja kontrolu u dugoj razmeni udaraca i napadom na mrežu spasava situaciju.

2:1 – besprekoran servis Srbina i Rusa
U prva tri gema protivnièki igraè je osvojio samo jedan poen.
1:0 – dobar start
Odličan početak meča za Đokovića, siguran servis i lagan gem.