13:50

Federer u laganom ritmu do novih 3:0 i trećeg kola

Rodžer Federer pružio je još jednu rutinsku partiju i plasirao se u treće kolo Australijan Opena.

Getty images

Švajcarac je u poslednjem meču dana bio bolji od Nemca Jan-Lenarda Štrufa posle tri seta igre – 6:4, 6:4, 7:6(4).

Iako je Štruf pružio zavidan otpor, odigravši sjajno u pojedinim delovima susreta, ali je to bilo dovoljno samo za jedan taj-brejk, odnosno častan poraz.

Braniocu titule bio je dovoljan po jedan brejk u prva dva seta, i svega pet šansi, kako bi stigao do velike prednosti u laganom ritmu, da bi samo u trećem gledali veliku borbu.

Štruf je 'pustio' ruku i uspeo da oduzme servis drugom teniseru sveta, ali prednost nije potrajala ni pet minuta pošto je Federer odmah odgovorio istom merom.

Mogao je Švajcarac da završi posao već u jedanaestom gemu, međutim Nemac je uspeo da se izvuče i odvede set u taj-brejk, ali ne i četvrti set.

Federera sada čeka Rišar Gaske iz Francuske.