Nekadašnji najbolji teniser sveta je u trećem kolu nadigrao Pedra Kačina rezultatom 6:1, 6:7(5), 6:3 posle više od tri sata igre.
Najbolji meč dosadašnjeg dela turnira su nam pružila dvojica tenisera, a najzadovoljniji je posle njega sigurno Jirži Lehečka protiv kog će Nadal igrati u narednoj rundi. Čeh će u utorak na suprotnoj strani imati sigurno daleko umornijeg protivnika.
Nije slutilo na takav ishod. Rafa je već u prvom gemu meča stigao do brejka, a potom i još dva za lagano osvajanje prvog seta koje je trajalo netipično dugo s obizorom na rezultat (6:1) – skoro 50 minuta.
Odatle se sve i zakomplikovalo. Nadal je počeo da igra u naletima, a negativna faza je nastupila već u prvom gemu drugog seta. Kačin je okrenuo situaciju za 180 i sada on bio taj koji je napravio brejk odmah na startu. Potom i još jedan, tako najavivši da će vratiti protivniku istom merom.
Nikad ne otpisujte Nadala glasi naslov, uglavnom zbog viđenog u drugom setu iako ga na kraju nije osvojio. Uspeo je Španac da vrati dva brejka zaostatka, usput se odbranivši na dve set lopte Argentinca.
Kao što smo rekli, bio je ovo meč izbrazdan plus i minus fazama u igri Nadala, pa je odmah potom prepustio protivniku i treći brejk za 5:6. Možda su okupljeni na "Manolo Santani" i sami precrtali svog miljenika u tom trenutku, ali on je uzvratio Kačinu istom merom i odveo meč u taj-brejk.
Treći veliki povratak napravio je u trinaestom gemu drugog seta u kom je gubio 1:4, vratio se na 4:4, ali kao i svim prethodnim navratima potom popustio i dozvolio priliku protivniku da osvoji set. Kačin je to ovaj put iskoristio.
U setu odluke je Rafa ponovo zaigrao svoj, u ovom trenutku, najbolji mogući tenis. Treći set u nizu je otpočet brejkom i po pravilu osvojio ga je onaj igrač koji je servis oduzeo protivniku.
Jeste Nadal i ovaj put ispustio tu prednost u jednom momentu u tom setu, ali je Nadal uspeo da napravi još jedan i prođe u svoje 17. četvrtfinale u Madridu.
Meč ste mogli da pratite putem našeg bloga, a moći ćete i borbu sa Lehečkom za polufinale.
Završeno
15:41
Semafor
6:1, 6:7 (5), 6:3
ATP Madrid, 3. kolo
SET
Nadal
2
Kačin
1
19:18
Nadal d. Cachin 6-1 6-7 6-3
A defining thing about Rafa’s career is that there’s always been hope
With each injury he’s been doubted more & more
But he’s still here
✅17th Madrid QF ✅Won 3 straight matches 1st time since 2022
Rafael Nadal je prošao u osminu finala posle više od tri sata igre.
Naredni rival je Jirži Lehečka.
19:12
Meč lopta!
Posle tri sata i pet minuta igre.
19:11
6:1, 6:7(5), 5:3 – Nadal na gem do prolaska dalje
Pedro Kačin servira za ostanak u meču.
18:57
6:1, 6:7(5), 3:2 – Sjajan meč u Madridu
Nižu se brejkovi u španskoj prestonici.
Drugi uzastopni, treći u trećem setu i ukupno 12. na meču.
Nadal još jednom stiže do prednosti, pitanje je da li može i da ga potvrdi.
18:50
6:1, 6:7(5), 2:2 – Brejk Kačina!
Malopre nije uspeo da napravi drugi brejk i sada stiže kazna za Nadala.
Neverovatan meč. Podsetimo, u drugom setu je Rafa vratio dva brejka zaostatka. Kačin je potom napravio još jedan na 5:5, Rafa se i tad vratio i otišao u taj-brejk. Tamo je gubio 1:4, vratio se i na kraju izgubio i odveo meč u trećem setu.
U tom delu igre gubi i brejk prednosti. Sjajan meč za gledaoce, ali sigurno da Rafi nije tako.
18:49
6:1, 6:7 (5), 2:1 – Nadal propušta priliku da stavi tačku na ovaj meč
Dve brejk prilike je propustio da i u drugom servis gemu Kačina trijumfuje.
18:31
6:1, 6:7 (5), 1:0 – Brejk Nadala odmah na startu!
Kako je počeo prvi set, tako startuje i treći.
Imao je Kačin 40:15, ali Nadal preokreće sa četiri osvojena poena u nizu.
Kapiten reprezentacije Srbije i košarkaš Los Anđele Klipersa Bogdan Bogdanović biće jedan od mentora na ovogodišnjem "Adidas Eurocampu", koji će od 5. do 7. juna biti održan u Trevizu.
FIA je zatvorila je rupu u tehničkom pravilniku koju je navodno koristio Mercedes, a Velika nagrada Monaka biće prva trka koja će se voziti prema novim pravilima.
Selektor Zlatko Dalić saopštio je konačan spisak reprezentativaca Hrvatske za predstojeće Svetsko prvenstvo, a u odnosu na prvobitni spisak nije bilo nikakvih promena.
Predsednik Real Madrida, Florentino Peres, poslao je jasnu poruku o budućnosti Vinisijusa Žuniora, insistirajući da klub neće stati na njegov put ako Brazilac odluči da napusti Santijago Bernabeu.
Fudbalska reprezentacija Norveške savladala je Švedsku rezultatom 3:1 u prijateljskom meču, iako u sastavu nije bilo najveće zvezde tima, Erlinga Halanda.
Fudbalska reprezentacija Srbije doživela je težak poraz u prijateljskom meču u Lisabonu, pošto su Zelenortska Ostrva slavila rezultatom 3:0 i pokazala zašto će igrati na Svetskom prvenstvu.
FIA je zatvorila je rupu u tehničkom pravilniku koju je navodno koristio Mercedes, a Velika nagrada Monaka biće prva trka koja će se voziti prema novim pravilima.
Selektor Zlatko Dalić saopštio je konačan spisak reprezentativaca Hrvatske za predstojeće Svetsko prvenstvo, a u odnosu na prvobitni spisak nije bilo nikakvih promena.
Predsednik Real Madrida, Florentino Peres, poslao je jasnu poruku o budućnosti Vinisijusa Žuniora, insistirajući da klub neće stati na njegov put ako Brazilac odluči da napusti Santijago Bernabeu.
Plasman u četvrtfinale Rolan Garosa za Fonseku predstavlja veliki uspeh. Nakon Đokovića, pobedio je i Ruda. Bio je to spektakularan meč viđen pod svetlima reflektora "Šatrijea".
Spartak iz Subotice osvojio je prvu titulu prvaka Srbije u Nišu, savladavši FMP u finalu KLS. Istorijski trenutak posle sedam decenija bez šampiona iz Beograda i emotivna konferencija Vladimira Jovanovića obeležili su finale.
Prvi put posle mnogo godina finale Košarkaške lige Srbije igra se bez večitih rivala. Spartak i FMP u Nišu odlučuju o novom šampionu Srbije u meču za istoriju.
Sezona za košarkaški klub Crvenu zvezdu je gotova, a mogla bi da se opiše kao još jedna u nizu onih koje su krenule velikim ambicijama, visokim očekivanjima i ozbiljnim ulaganjima, a završile se sa više pitanja nego odgovora.
Večiti rivali ostali bez finala KLS uprkos najvećim budžetima i to nema samo u Srbiji, nego i u regionu. Zašto su FMP, Spartak, Vlada Jovanović i domaći igrači pokazali da novac nije presudan za uspeh?
Evropska unija od danas primenjuje prvi standardizovani sistem za izračunavanje emisija gasova sa efektom staklene bašte u teretnom i putničkom saobraćaju.
AMSS upozorava vozače da u pojedinim krajevima mogu da naiđu na jače pljuskove praćene vetrom kada voda sa kolovoza na pojedinim deonicama sporije otiče, a vidljivost postaje minimalna.
Uber i izraelska kompanija Autobrains saopštili su da planiraju pokretanje robotaksi programa u Minhenu, u saradnji sa američkim proizvođačem čipova Nvidia.
Najvažnije tržište budućnosti moglo bi da bude tržište LLM tokena – a finansijske grupacije se utrkuju ko će pre izgraditi novu infrastrukturu za njih.
Komentari 22
Pogledaj komentare Pošalji komentar