Barsa se ponovo igrala sa Galatom

Košarkaši Barselone pobedili su Galatasaraj kod kuće sa 84:63, pa sada vode sa 2-0 u četvrtfinalu Evrolige.

Četvrtak, 17.04.2014.

22:34

Gosti iz Turske igrali su na ovom meču bez povređenog Karlosa Aroja, pa nisu imali nikakve šanse da naprave eventualno iznenađenje.

Tim Šavija Paskvala dobio je sve četiri četvrtine, dominirao je tokom svih 40 minuta, a već nakon prvih 10 bilo je poznato da će ostvariti ubedljiv trijumf (21:8).

Svih 12 košarkaša Barselone upisalo se u strelce, a najefikasniji je bio Bred Oleson sa 14 poena. 13 je dodao Abrines, 12 Uertas, 11 Tomić, a 10 Papanikolau. Na drugoj strani, samo su Domerkant sa 11 i Arlsan sa 10 poena bili dvocifreni u ekipi Galatasaraja.

Zoran Erceg je za 19 minuta imao 9 poena i 3 skoka, a Milan Mačvan je za 24 minuta uz 7 poena pokupio i 4 skoka.

Pobedu u četvrtak ostvario je i Real Madrid koji protiv Olimpijakosa takođe vodi sa 2-0, a preostale dve serije nastavljaju se u petak. Armani dočekuje Makabi nakon poraza u prvoj utakmici, dok će CSKA pokušati da povede sa 2-0 protiv Panatinaikosa u Moskvi.