Napoli konačno pao, Jovetić strelac

Fiorentina je pobedila Napoli u gostima sa 3:1 u jedinom meču 28. kola Serije A odigranom u subotu i tako je nanela Napolitancima prvi ligaški poraz kod kuće.

Subota, 13.03.2010.

23:20

Domaći su poveli golom Ezekijela Lavecija u 48. minutu, a izjednačio je Alberto Đilardino u 60. Rezultat 1:1 ostao je na snazi sve do završnice, a onda su Đilardino u 87. i Jovetić u 90. minutu doneli ’violi’ 11. ligašku pobedu i 10. poziciju na tabeli. Napoli je sedmi sa 41 bodom.

Interesantno je da je Fiorentina imala tri udarca u okvir gola i da su sva tri završila u mreži, dok je golman gostiju Sebastijan Frej sa šest odbrana bio mnogo uspešniji od kolege De Santisa.

Napoli je došao u vođstvo početkom drugog poluvremena kada je Laveci posle cenaršuta Mađa glavom poslao loptu iza leđa Freja. U 60. minutu Đilardino je takođe glavom izjednačio rezultat, a asistent je bio Jovetić.

Napadački tandem Fiorentine bio je u glavnoj ulozi i u samom finišu – ponovo je Jovetić bio paker, a Đilardino strelac, da bi Jovetić u 90. minutu potvrdio pobedu nakon kontre i dodavanja Babakara.

Fiorentinin trijumf je utoliko veći kada se zna da Čezare Prandeli nije mogao da računa na Montoliva, Vargasa, Gamberinija, Markionija, Natalija i od ranije suspendovanog Mutua.

Srpski internacionalci Vlada Avramov i Adem Ljajić presedeli su meč na klupi Fiorentine.