Ljubljančani su slavili na gostovanju u Mađarskoj sa 86:80 i tako su došli do druge pobede, dok je Solnok doživeo drugi poraz.
Budućnost je bila sigurna protiv Zijelone Gore sa 90:76 i tako došla do prve pobede, dok je jedini srpski predstavnik U Evrokupu Partizan poražen u Jerusalimu od Hapoela sa 82:79.
Olimpiju je do trijumfa predvodio Alen Omić sa 18 poena i osam skokova, Sašu Salin je dodao 16 poena, dok su Marko Marinović, Halil Kanačević i Gregor Hrovat utakmicu završili sa 12 poena. Marinović je imao i četiri skoka i pet asistencija na toj utakmici.
Kod Solnoka, David Vojvoda i Lazerik Džons su imali po 13 poena, dok je Stefan Sinovec upisao četiri poena.
Najbolji u trijumfu Budućnosti bili su Suar Šehović i Džej Ar Rejnolds sa po 17 poena. Šehović je imao i šest skokova, a Rejnolds sedam asistencija, a odličan je bio i Darko Planinić sa 16 poena i pet skokova.
U ostalim mečevima grupe E, u kojoj je Partizan, Banvit je u derbiju dve do sada neporažene ekipe slavio protiv Asesofta sa 81:66, dok je Lijetuvos Ritas pobedio Krasnij Oktjabr sa 63:77.
Od svih srpskih košarkaša čiji klubovi igraju u Evrokupu najbolju partiju u trećem kolu imao je Stevan Jelovac, čija Saragosa je poražena od Telekom Bona sa 90:88. Jelovac je za 24 minuta na terenu upisao 19 poena i tri skoka za indeks korisnosti 22. Raško Katić je u porazu svog tima imao deset poena i pet skokova.
Oldenburg Nemanje Aleksandrova je takođe doživeo poraz, na gostovanju je od nemačkog kluba bolji bio Nansi sa 72:67. Aleksandrov je za 23 minuta na terenu imao dva poena i tri skoka.
Zenit je u Sankt Peterburgu pobedio VEF Rigu sa 84:70, a Dejan Borovnjak je u tom trijumfu učestvovao sa šest poena, tri skoka i jednom asistencijom za 16 minuta.
Evrokup, treće kolo Grupa A Ređo Emilija – Strazbur 59:66
Telekom Bon – Saragosa 90:88
Brose Baskets – Pariz Levaloa 81:55
Tabela: Strazbur 3/0, Brose Baskets 2/1, Pariz Levaloa 1/2, Saragosa 1/2, Ređo Emilija 1/2, Telekom Bon 1/2.
Grupa B Artland – Ostende 67:75
Asvel – Kantu 78:70
Dižon – Gran Kanarija 69:71
Tabela: Gran Kanarija 3/0, Dižon 2/1, Asvel 2/1, Ostende 1/2, Artland 1/2, Kantu 0/3.
Grupa C Virtus Roma – Sevilja 84:82
Nansi – Oldenburg 72:67
Šarlroa – Nimburk 82:73
Tabela: Virtus Roma 3/0, Sevilja 2/1, Nansi 2/1, Nimburk 1/2, Šarlroa 1/2, Oldenburg 0/3.
Grupa D Zenit – VEF Riga 84:70
Bešiktaš – Himki 66:64
Solnok – Olimija 80:86
Tabela: Himki 2/1, Bešiktaš 2/1, Olimpija 2/1, Solnok 1/2, VEF Riga 1/2, Zenit 1/2.
Grupa E Krasnij Oktjabr – Lijetuvos Ritas 81:66
Banvit – Asesoft 81:66
Hapoel – Partizan 82:72 Tabela: Banvit 3/0, Asesoft 2/1, Krasnij Oktjabr 2/1, Lijetuvos Ritas 1/2, Hapoel 1/2, Partizan 0/3.
Grupa F Lokomotiva Kubanj – PAOK 87:46 Zijelona Gora – Budućnost 76:90
Venspils – Karšijaka 72:81
Tabela: Lokomotiva 3/0, PAOK 2/1, Karšijaka 2/1, Venspils 1/2, Budućnost 1/2, Zijelona Gora 0/3.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 1
Pogledaj komentare