Rukomet

Nedelja, 21.12.2014.

17:16

EP: Crna Gora bez medalje

Rukometašice Švedske osvojile su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, pošto su u meču za treće mesto savladale Crnu Goru sa 25:23 (11:12).

Izvor: SO

Autor: SO

Izabel Gulden bila je najefikasnija u Švedskoj sa sedam pogodaka, Ida Oden dala je šest, dok se Dženi Alm četiri puta upisala u strelce.

Kod Crnogorki je najraspoloženija bila Katarina Bulatović sa osam golova, a po četiri su upisale Jovanka Radičević i Marija Jovanović.

Crnogorke su bile bolje u prvom poluvremenu, a posle pogotka Kneževićeve imale su i tri gola viška u 20. minutu (10:7). Međutim, Šveđanke su već do poluvremena uhvatile priključak, a zatim su zahvaljujući tandemu Hagman-Gulden uspele da preokrenu na 15:12.

Bulatovićeva je vratila Crnu Goru u igru, na osam minuta do kraja bilo je nerešeno, ali Gulden i Oden postižu ključne golove i Švedska dolazi do medalje.

Od 18 časova u finalu se sastaju Norveška i Španija.