Holandija i Senegal u osmini finala

Reprezentacije Holandije i Senegela plasirale su se u osminu finala iz A grupe na Mundijalu u Kataru.

Izvor: Z.K.

Utorak, 29.11.2022.

15:00

Holanđani su pobedili domaćina, ekipu Katara sa 2:0 (1:0), dok je Senegal bio bolji od Ekvadora, 2:1 (1:0).

Za Holanđane se znalo da su u boljoj poziciji, jer su uoči poslednjeg kola u ovoj grupi imali 4 boda, dok je Ekvadoru i Senegalu ostalo da se u direktnom sudaru boze za plasman dalje.

Meč Ekvadora i Senegala je svakako bio zanimljiviji, Senegalci su u prvom delu bili daleko bolji, od početka su počeli da ređaju prilike, dok je Ekvador bio nekako paralisan, ništa im nije uspevalo.

Idrisa Gej je u trećem minutu imao sjajnu šansu, a pet minuta kasnije obrukao se i Bulaj Dija, koji je lako mogao da zatrese mrežu.

Senegalci su lakše dolazili do gola, imali više udaraca, pa je tako u 37. minutu pokušao i Pate Sis i to glavom, ali nije bio precizan.

I onda je, posle starta Inkapija na Ismailu Sara, sudija Klermon Turpan iz Francuske pokazao na belu tačku.

Sar je preuzeo odgovornost i rutinski pogodio za vođstvo Senegalaca, 0:1.

U nastavku, dosta uzbuđenja.

Ekvador je u 68. minutu uspeo da dođe do izjednačenja preko Moizesa Kaiseda, od kog se lopta posle gužve odbila u mrežu Senegala za 1:1.

Radost Ekvadora nije trajala dugo, nešto više od minut i po kada su ponovo primili gol.

Kalidu Kulibali je u 70. minutu bio na pravom mestu za 1:2, bio je to njegov prvi gol na turniru.

Holandiji je pre ovog duela sa domaćinom, bio dovoljan i bod, ali su izabranici Luja van Gala rešili da igraju maksimalno.

Od samog početka su počeli da stvaraju šanse, Memfis Depaj je imao dobre prilike u prvom i 14. minutu.

Golman Katara Baršam je odbranio udarac Dejlija Blinda u četvrtom minutu, a promašio je i Klasen u 19.

Ipak, Holandija je nadmoć na terenu krunisala golom u 26. minutu.

Bio je to siguran, snažan udarac sa 15 metara, pravo u donji levi ugao, a strelace je bio Kodi Gakpo!

Tako je postigao svoj treći gol na ovom šampionatu.

Holanđani su odmah na startu drugog dela duplirali prednost.

Posle šanse Depaja u 49. minutu i odbijene lopte, Frenkiju de Jongu nije bilo teško da savlada Baršama za 2:0.

Izabranicima Luja van Gala je u 68. minutu poništen treći gol, Stiven Berghujs je zatresao mrežu, ali je neko pre toga u akciji igrao rukom i VAR ga je poništio.

Holandija je do kraja mirno odradila posao i osvojila čelnu poziciju u grupi.

Dešavanja sa oba terena, sa stadiona "Kafila" i "Al Bajt" pratili ste u LIVE BLOGU B92.net: