Nova vest
Olimpizam

Petak, 08.08.2008.

20:04

Streličarstvo: Južna Koreja ili...

U subotu na OI počinje i takmičenje u streličarstvu gde je u ženskoj konkurenciji glavni favorit Južna Koreja.

Podrazumevana plava slika

Selektor američke ženske streličarske selekcije, južnokorejski stručnjak Li Ki Sik, izjavio je uoči početka takmičenja na OI da će reprezentativke njegove domovine biti neprikosnovene u Pekingu. Čovek koga zovu "streličarski Gus Hidink", jer je postigao velike uspehe sa selekcijama Australije i SAD, istakao je da još ne nazire kraj dominaciji Južne Koreje u ovom sportu, pogotovo u ženskoj konkurenciji.

"Streličarstvo se kod nas izučava u školama i samim tim se stvara široka i kvalitetna baza", rekao je Li.

Južnokorejske takmičarke su osvojile sve zlatne olimpijske medalje od Igara u Los Andjelesu 1984. godine.

Glavni aduti ove zemlje u Pekingu biće olimpijska šampionka Park Sung Hjun i svetska rekorderka Čun Ok Hi, koja je u maju na mitingu u Turskoj osvojila čak 119 od mogućih 120 poena.

U muškoj konkurenciji očekuje se žestok dvoboj Italijana Marka Galijaca koji brani zlato osvojeno pre četiri godine u Atini i drugoplasiranog na svetskim rang listama Rusa Baljinima Sirempilova. Njima bi mogli da poremete planove Australijanac Skaj Kim i mladi Amerikanac Bredi Elison.

Na Olimpijskim igrama u Pekingu u streličarstvu će se nadmetati 64 takmičara iz 16 reprezentacija. Medalje će biti dodeljene u individualnoj i ekipnoj konkurenciji.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

0 Komentari

Podeli:

Olimpizam

Todorov ugostio OKS

Ivan Todorov primio je u Ambasadi Srbije delegaciju Olimpijskog komiteta Srbije, Dejana Tomaševića, predsednika i Dejana Bojovića, generalnog sekretara.

B92.sport

20:30

19 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu