Naredni meč igra se za četiri dana kada će domaćin biti Mega.
U poraženom timu blistao je momak koji je - i večeras se to potvrdilo - naredna velika stvar srpske košarke, Nikola Đurišić.
Sa 26 poena, 4 skoka, 5 asistencija, 3 ukradene lopte i indeksom 31 jedini je zaista parirao crveno-belima. Pogađao je trojke, delio asistencije, rutinski rešavao situacije, zakucavao, pokazao raskošan talenat, ali je bio usamljen protiv daleko jačeg protivnika.
Zvezda je bez ikakvih poteškoća rešila utakmicu u svoju korist.
Mega je počela meč u postavi čiji je prosek godina 20.8. Mladost, polet, elan i pre svega ogroman talenat gostiju, ipak, nisu bili dovoljni ni da se okrzne evroligaš - Zvezda je pokazala koliko može kada igra košarku na najvišem niovu svih 40 minuta.
C. ZVEZDA - MEGA 103:73
(27:20, 25:13, 26:22, 25:18)
Uz tek kratke oscilacije Sferopulsoov tim je odigrao ovaj meč. Gedraitis je "povukao" na početku, bio je najefikasniji u prvih 20 minuta sa 11 poena, a sa potokom vremena i ostatak ekipe je napadački sve bolje doprinosio.
Navijači nisu štedeli dlanove. Aplauzi su bili česti, dobili su ih, osim Gedraitisa, magični Tedosić, Topić (2/3 za tri), Tompkins je takođe naterao publiku da mu se pokloni.
Amerikanac je doprineo trijumfu sa 11 poena za 14 minuta i pokazao da je uhvatio zamajac za najvažniji deo sezone. Naravno, Mega ne može biti reper i test njegovog kvaliteta, pravi izazovi tek dolaze, ali navijače raduje mirna ruka i preciznost igrača koji se dugo čekao da zaigra i proigra.
Starsport
Vođstvo Zvezde raslo je iz minuta u minut. Mega nije imala rešenja za čvrstu odbranu rivala, za tranzicione napade, pa je već do poluvremena bilo jasno da će ovo biti rutiniranje Zvezde.
Nastavak je doneo još sigurniju partiju i miran put do pobede uz angažovanost svih igrača.
Mega je utakmicu zavšrila bez dvojice važnih igrača - Miljenović je prema svemu sudeći zaradio težu povredu (iskrenuo nogu, koleno je u pitanju), dok je najbolji defanzivac Malovec zbog pet ličnih morao ranije van igre.
Ako se njima dvojici doda i od ranije povređeni prvi centar Uroš Plavšić jasno je koliko su gosti bili hendikepirani protiv ionako moćnijeg rivala.
Zvezda nije popuštala, pred kraj se upisao i Gilespi na radost navijača, Jago je začinio svoju dobru partiju vezanim trojkama za "stotku" crveno-belih i prvi iskorak ka novom ABA finalu.
Sve najvažnije momente sa meča mogli ste da pratite uz LIVE BLOG na adresi B92.sport u nastavku.
Završeno
17:57
27:20, 25:13, 26:22, 25:18
CZV
MEG
103
:
73
21:09
Kraj - ubedljiva Zvezda
Na kraju, 103:73 za crveno-bele koji su tako poveli u polufinalu plej-ofa ABA lige.
20:42
40' Jagove dve trojke – pukla stotka
Brazilac je podsetio nišanske sprave, dve brze trojke je ubacio plejmejker crveno-belih. Pukla je stotka u Pioniru.
Vođstvo Zvezde 102:70.
20:40
39' Upisao se i Gilespi
Tražila je publika njegove poene, sada su se svi igrači koje je Sferopulos slao na teren upisali u strelce.
Rutinski Zvezda privodi kraju ovaj neravnopravan meč.
Barać traži poslednji tajm-aut.
20:32
35' Aplauzi za Tompkinsa
Izlazi Amerikanac i dobija veliki aplauz za prikazano večeras. Vrlo dobar Tompkins, 11 poena za 14 minuta. Polako diže formu nekadašnji košarkaš madridskog Reala.
U međuvremenu Đurišić dolazi do svog 20. poena. Trećinu poena Mege ubacio je sjajni Đurišić.
20:30
33' Kraj za Maloveca
Peta lična za Slovaka. Kraj i za njega, posle povrede Miljenovića koji je izašao u 3/4.
Podsećamo, gosti su od ranije i bez povređenog Uroša Plavšića.
Crvena zvezda je u 18. kolu Evrolige doživela ubedljiv poraz od Pariza, a meč je još jednom osvetlio problem koji muči tim u poslednje vreme — gotovo potpuni izostanak doprinosa od igrača koji je trebao da bude najveće pojačanje ove sezone.
Menadžer fudbalskog kluba Čelsi Enco Mareska izjavio je u Londonu da će igrači londonskog kluba Lijam Delap i Estevao biti spremni za predstojeći meč 18. kola Premijer lige protiv Aston Vile.
Atlanta Hoks su navodno razmatrali mogućnost trejda za Entonija Dejvisa, ali se malo veruje da bi bili spremni da se odvoje od značajnijih igrača ili aktiva.
Sve je izglednije da će Dejan Stanković preuzeti tim Crvene zvezde u prolećnom delu sezone, tačno šest godina nakon što je istu ulogu nasledio od Vladana Milojevića.
Menadžer fudbalskog kluba Čelsi Enco Mareska izjavio je u Londonu da će igrači londonskog kluba Lijam Delap i Estevao biti spremni za predstojeći meč 18. kola Premijer lige protiv Aston Vile.
Dosad je u B92.sport skeneru tradicija nalagala pojedinačno ocenjivanje učinka svakog košarkaša, ali nakon onoga što se dogodilo u Kaunasu – "papir" ostaje prazan.
Iako FBI tvrdi da je odluka doneta zbog uštede za poreske obveznike, izbor inostranog vozila umesto američkog brenda ponovo je otvorio pitanje "America First" politike u praksi.
U zvaničnoj Chrome Web Store prodavnici otkrivene su zlonamerne ekstenzije koje mogu da kradu korisničke lozinke, kolačiće sesija i druge osetljive podatke.
Komentari 106
Pogledaj komentare Pošalji komentar