Subota, 26.01.2008.

23:22

Hemofarm bolji od Splita

Košarkaši Hemofarma pobedili su u Vršcu Split 83:78, u okviru 19. kola regionalne NLB lige. Milivoje Božović bio je najefikasniji igrač kod domaćina sa 23 poena. Rol Maršal dodao je 14, Borisov 12, a Marković 11 poena. Kod gostiju iz Splita dva igrača postigla su dve trećine poena svog tima. Garnet je ubacio 35, a Ivanov 20 poena.

Meč u Vršcu bio je potpuno izjednačen, i Hemofarm je trijumfovao zahvaljujući boljoj koncentraciji u finišu. Vrščani su nakon deset minuta imali dva poena prednosti (24:22), ali je na poluvremenu vodio Split (48:46). Treča četvrtina pripala je domaćinu, i pred početak poslednjih deset minuta rezultat je bio izjednačen (65:65).

Ekipa Miroslava Nikolića početkom 36. minuta dolazi do osetnih 80:73 posle polaganja Mačvana, ali je Split serijom 5-0 prišao an minus dva, dva minuta kasnije. Ipak, Vrščani nisu dozvolili iznenađenje, a pobedu domaćina osigurao je Milivoje Božović trojkom u poslednjem minutu.

Hemofarm u narednom kolu dočekuje beogradski Partizan.