Sreda, 19.11.2014.

16:32

Čenajin na čelu ISL

Fudbaleri Čenajina izbili su prvi put u sezoni na čelo Indijske Hero Superlige, pobedivši Pune Siti 3:1.

Ekipa koju kao kapiten predvodi Bojan Đorđić sada ima više datih golova od Atletiko de Kolkate, uz isti broj bodova i gol-razliku.

Stiven Mendoza, Bruno Pelisari i Džedže Lalpeklua bili su strelci za ekipu Marka Materacija, a autogol koji je postigao Erik Đemba Đemba doneo je privremeno izjednačenje za Pune.

Klub iz Čenaja počeo je sezonu odlično, ali je u četiri prethodna meča propustio da zabeleži pobedu. Serija je prekinuta u meču koji je u drugom poluvremenu doneo mnogo uzbuđenja i golova.

Pune igra veoma čvrsto ove sezone, ušao je u ovaj meč posle dva remija, a tim koji predvode Kacuranis (jedini učesnik SP2014 u ISL) i Trezege pojačan je prošle nedelje Džermejnom Penantom.

U prvom poluvremenu dobre šanse za domaćine propustili su Džon Mendoza i Džedže Lalpeklua, ali golova nije bilo.

Mendoza, igrač utakmice, doveo je u 62. minutu Čenajin u vođstvo, ali se nešto kasnije povredio, baš kao i prvi strelac lige Elano.

Đemba Đemba je u 70. minutu pogodio svoju mrežu, ali je već u sledećem napadu Brazilac Bruno Pelisari prošao kroz sredinu protivničke odbrane i uz pomoć odbitka vratio odmah prednost svom timu.

Minimalna pobeda ostavila bi Čenajin na drugom mestu, zbog samo jednog gola, pa su domaćini pokušavali da postignu i treći, ali su se ređali neverovatni promašaji.

Na kraju, u 93. minutu, dugogodišnji igrač Punea Džedže je uspeo da dovede Čenajin do vrha.

Čenajin vodi u ligi sa 16 bodova i daleko je najefikasniji u ligi – oni su na 9 mečeva dali 17 golova, Kolkata 12, niko od ostalih 6 ligaša nema više od gola po utakmici.

1. Čenajin 9 4 4 1 17:12 16
2. Atletiko de Kolkata 9 4 4 1 12:7 16
3. Kerala Blasters 9 3 3 3 6:6 12
4. Mumbai Siti 9 3 3 3 8:10 12
5. Pune Siti 9 3 3 3 9:12 12
6. Nortist Junajted 9 2 4 3 6:7 10
7. Goa 9 2 3 4 9:10 9
8. Delhi Dajnamos 9 1 4 4 7:10 7