Nedelja, 01.09.2013.

22:23

Pobede Fiorentine, Intera i Milana

Fudbaleri Fiorentine savladali su Đenou 5:2(3:0) u drugom kolu Serije A.

Uspešni su bili i milanski velikani, Milan je sa 3:1 bio bolji od Kaljarija na "San Siru", dok je Inter na Siciliji pobedio Kataniju 3:0.

U ostalim mečevima, Atalanta je u Bergamu trijumfovala nad Torinom 2:0, Livorno je u derbiju povratnika u elitu bio ubedljiv protiv Sasuola, Udineze je na "Friuliju" bio bolji od Parme 3:1, dok su Bolonja i Sampdorija podelili bodove.

Nenad Tomović odigrao je ceo meč za tim iz Firence, isto kao i Nenad Krstičić u dresu Sampdorije.

U prvom meču dana, Roma je savladala Veronu, a gol na debiju postigao je Adem Ljajić. Kolo je u subotu otvorio Napoli novom sigurnom pobedom, dok je šampion Juventus bio ubedljiv u derbiju protiv Lacija.

Fiorentina je zabeležila drugu pobedu u novom šampionatu. Nenad Tomović odigrao je svih 90 minuta u goleadi u Đenoi. 'Viola' je na odmor otišla sa tri gola prednosti. Prvi je bio precizan Akvilani, a ispratili su ga Rosi i Gomes.

Gilardino i Lodi su Đenou vratili u igru, ali su Rosi i Gomes novim golovima doneli ubedljiv trijumf svojoj ekipi.

Golove za Milan u slavlju protiv Kaljarija postigli su Robinjo u 8, Filip Mekses u 31. i Mario Baloteli u 62. minutu. Jedini gol za goste postigao je Marko Sau u 33. 'Rosoneri' su tako stigli do prve pobede, posle poraza u prvom kolu od Verone.

Inter je na gostovanju na Siciliji slavio sa ubedljivih 3:0 protiv Katanije.

Rodrigo Palasio doveo je Inter do prednosti u 20. minutu, da bi je Juto Nagamoto udvostručio u 56, a konačan rezultat postavio Rikardo Alvares u 80.

Roma - Verona 3:0
Milan - Kaljari 3:1
Atalanta - Torino 2:0
Bolonja - Sampdorija 2:2
Katanija - Inter 0:3
Đenoa - Fiorentina 2:5
Sasulo - Livorno 1:4
Udineze - Parma 3:1