Četvrtak, 04.10.2012.

19:07

LE: 'Rešetali' Đurđić i Nikolić

Nikola Đurđić postigao je oba gola za Helsinborg u remiju sa Tventeom 2:2, a Nemanja Nikolić zatresao je mrežu Sportinga u pobedi Videotona 3:0.

Izvor: SO

Autor: SO

Prava goleada viđena je u Izraelu, gde je Lion tek u nadoknadi vremena došao do pobede nad Šmonom 4:3.

Hanover je sa igračem manje dobio Levante 2:1, Sparta je u Pragu nadigrala Atletik Bilbao 3:1, a Panatinaikos i Totenhem u Atini su odigrali nerešeno 1:1.

Nikola Đurđić pravi je hit ove jeseni – već u sedmom minutu srpski napadač iskoristio je centaršut Malangua sa desne strane i glavom je savladao Mihajlova. Đurđićevom drugom golu prethodila je loša procena golmana Mihajlova, a naš igrač je posle dodavanja Akama samo sproveo loptu u mrežu.

Međutim, švedski tim nije uspeo da dođe do prve pobede – u 73. minutu srpski reprezentativac Dušan Tadić asistirao je Bengtsonu za pogodak, a na dva minuta do kraja Daglas je doneo bod gostima iz Enšedea.

U drugom meču L grupe Hanover je savladao Levante 2:1, iako je gostujuća ekipa povela pogotkom Mičela iz penala u desetom minutu, uz isključenje Hađija. Ipak, u 22. minutu domaći izjednačuju pogotkom Hustija iz penala, a Ja Konan postiže odlučujući gol početkom drugog poluvremena.

Uspešan je bio još jedan nemački tim – Bajer je veoma srećnim golom Štefana Kislinga dobio Rosenborg u gostima, a Metalist je u istoj grupi savladao bečki Rapid golovima Edmara i Ksavijera.

Lion je u Izraelu vodio 3:1, domaći su izjednačili, ali je Fofana u prvom minutu nadoknade doneo Francuzima sva tri boda i čelo tabele sa dve pobede. Sparta je sa 3:1 pobedila prošlogodišnjeg vicešampiona Atletik Bilbao.

Osvetu otpisanih videli smo u Mađarskoj, pošto su Vinisijus i Oliveira postigli prva dva gola na meču i tako bili najzaslužniji za pobedu Videotona nad svojim bivšim klubom, Sportingom iz Lisabona. Treći pogodak postigao je naš napadač Nemanja Nikolić.

U drugom meču te grupe Genk je vodio sa 2:0, ali je Marko Štreler sa dva gola u poslednjih dvadesetak minuta doneo bod Bazelu.