Sreda, 08.02.2012.
13:05
Bez Ronalda i Mesija RM bi imao +12
Da ove sezone Real Madrid igra bez Kristijana Ronalda, a Barselona bez Lionela Mesija, Madriđani bi imali 12 bodova više od Katalonaca, izračunala je Marka.
U madridskom dnevnom listu su rivalima za titulu u Premeri jednostavno izbrisali prvenstvene golove koje su ove sezone postigli Portugalac (24) i Argentinac (23).
Tako je ispalo da je Ronaldov uticaj na Realove rezultate mnogo manji nego Mesijev na učinke Barselone. Real posle 21. kola ima sedam bodova više od Katalonaca.
Bez Ronaldovih golova bi, naime, Murinjova ekipa ostala bez pobede samo protiv Valensije u 13. kolu. Taj dvoboj je završen rezultatom 3:2 za Madriđane uz jedan pogodak portugalskog napadača, što prema Markinoj, ipak više duhovitoj nego ozbiljnoj analizi, znači da bi Real bez Ronalda odigrao 2:2. To, takođe, znači da bi sada umesto 55, na kontu imao 53 boda.
S druge strane, bez Mesijevih golova Barselona bi umesto tri boda, osvojila samo jedan protiv Real Sosijedada, Malage i Betisa, a od Atletik Bilbaa bi umesto remija, izgubila. Gvardiolina ekipa bi, dakle, u tom slučaju imala 41 bod, što znači 12 manje od najvećeg rivala.
Sva ova priča je naravno u maniru "šta bi bilo kad bi bilo", ali ipak je zanimljivo još jednom videti koliko je važan Mesi u igri aktuelnog evropskog i svetskog šampiona.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 22
Pogledaj komentare