Ponedeljak, 03.01.2011.

20:05

Nasional prekinuo seriju Porta

Fudbaleri Nasionala pobedili su Porto u Liga kupu 2:1 i prekinuli seriju nepobedivosti tog tima koja je trajala od 21. marta 2010. godine.

Porto je predvođen “novim Murinjom” Andreom Vilas-Boasom vezao 37 mečeva bez poraza u svim takmičenjima.

Poslednja je od Porta bolja bila Benfika, a Nasional je do trijumfa stigao za samo sedam minuta. Porto je golom Hulka iz penala poveo 1:0 u 64. minutu, a Anselmo je pogotcima u 78. i 84. minutu doneo preokret i iznenađujuću pobedu gostima.

"Trebao je više da uradimo još u prvom poluvremenu. U drugom smo igrali bolje, ali smo greškama omogućili Nasionalu da dođe do golova. Moramo ozbiljno razmisliti o ovom porazu, nakon drugog gola više nije bilo vremena za preokret", rekao je Vilas-Boas posle utakmice.