Nadal se provukao u I setu, pa obezbedio 45. Grend slem 1/4 finale

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se među najboljih osam na Australijan openu, pobedom nad Adrijanom Manarinom.

Izvor: MT

Nedelja, 23.01.2022.

04:00

EPA-EFE/DAVE HUNT

Osvajač Melburna iz 2009. godine je imao velikih problema u prvom setu, da bi u drugom i trećem iskoristio psihički i fizički pad Francuza, te na kraju rutinski slavio – 7:6(14), 6:2, 6:2.

"Bik sa Majorke" je tako uspeo da stigne do svog osmog četvrtfinala na poslednjih devet nastupa u Australiji, ukupno 45. na Grend slemovima.

Prvi set je bio miran, izjednačen, a jedina brejk prilika viđena je u 11. gemu, kada je Manarino propustio veliku šansu da ugrozi Nadala.

Morao je da se igra taj-brejk, koji je bio spektakularan i u kojem je Francuz stigao do prvog mini brejka (2:4).

Usledila je serija Nadala, koji se rastrčao i iskoristio pad procenata prvog servisa kod rivala, te stigao do dve vezane set lopte. To je bio samo početak drame, koja je nastavljena kroz taj-brejk. Smenjivale su se set lopte, Manarino je propustio četiri, da bi Nadal, svoju sedmu iskoristio i posle 84 minuta poveo na ovom susretu.

Manarino je tada na psihičkom planu malo pao, a na fizičkom naročito, pošto su se pojavili problemi sa povredom prepone.

Drugi set je bio znatno drugačiji od prvog, a Nadal je sa dva brejka rutinski posle 40 minuta igre duplirao vođstvo.

Nadal je nastavio u trećem tamo gde je stao u drugom setu, oduzevši odmah servis svom protivniku.

Manarino je, ipak, nekim čudom odgovorio ribrejkom bez izgubljenog poena, da bi Španac odmah u narednom produžio festival brejkova.

Do kraja je napravio još jedan brejk, slavio i sada čeka rivala u četvrtfinalu – Zverev ili Šapovalov.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVE BLOGU B92.net.