Subota, 01.09.2018.

10:59

Brnabić i Han: Neophodno sačuvati stabilnost regiona

Premijerka Ana Brnabić razgovarala je sa evropskim komesarom za pregovore o proširenju i susedsku politiku Johanesom Hanom.

Izvor: Tanjug

Brnabić i Han: Neophodno sačuvati stabilnost regiona
Foto: Tanjug/Kabinet predsednice Vlade Srbije/Slobodan Miljević

Oni su razgovarali o neophodnosti da se sačuva regionalna stabilnost, a složili su se i da se sva bilateralna pitanja sa susedima moraju rešavati dijalogom. Istovremeno mora da se razvija ekonomska saradnja, kao zajednička osnova za napredak svih zemalja u regionu, navodi se u saopštenju Kancelarije Vlade za saradnju s medijima.

Kada je u pitanju dijalog sa Prištinom, komesar Han se osvrnuo na jučerašnji neformalni ministarski sastanak u Beču i ponovio da svaki dogovor mora da doprinese miru i stabilnosti Zapadnog Balkana.

Brnabić je naglasila spremnost Beograda za nastavak dijaloga, ali i neophodnost formiranja Zajednice srpskih opština, kao neispunjene obaveze Prištine u okviru Briselskog sporazuma.

Han boravi u Srbiji povodom svečanog otvaranja Žeželjevog mosta u Novom Sadu, u čiju je izgradnju Evropska unija uložila više od 30 miliona evra.

Premijerka je zahvalila evropskom komesaru na finansijskoj pomoći uloženoj za obnovu mosta.

Takođe ga je obavestila o istraživanju Ministarstva za evropske integracije, prema kojem 55 posto građana Srbije podržava učlanjenje Srbije u Evropsku uniju.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

1 d

Evropa na udaru

Temperatura ide i do -10 stepeni: Stiže sibirska hladnoća

Dok Nemačka i Austrija očekuju prvi sneg, u Srbiji će praznični dani proteći u znatno stabilnijem i toplijem vremenu. Meteorolozi najavljuju dolazak hladnog vazduha sa istoka u Evropu, dok će kod nas biti toplo vreme, uz jutarnji mraz i povremenu maglu.

18:00

17.12.2025.

1 d

Svet

Putinu ističe vreme; Sprema se udar bez presedana

Nemački kancelar Fridrih Merc izjavio je da je od suštinskog značaja da Evropska unija finalizuje zajam za reparacije kako bi koristila zamrznutu rusku imovinu za finansiranje odbrane Ukrajine, ističući da bi takav potez poslao "jasnu poruku" Moskvi.

17:36

17.12.2025.

1 d

Podeli: