On je kazao da će EU nastaviti da ulaže u srpski energetski sektor pošto je neophodno nastaviti modernizaciju, ovećati energetsku efikasnost i korišćenje obnovljivih izvora energije.
Martins je ocenio da je potrebno nastaviti usklađivanje zakonodavstva u oblasti energetike u Srbiji sa evropskim propisima i direktivama i unaprediti politiku cena.
Ministar energetike Srbije Petar Škundrić kazao je su ciljevi energetske strategije Srbije sigurno snabdevanje energijom i energentima, povećanje energetske efikasnosti i veće korišćenje obnovljivih izvora za proizvodnju "čiste energije".
On je naveo su u Srbiji trenutno izdate energetske dozvole za realizaciju projekata proizvodnje struje iz obnovljivih izvora, čija je vrednost oko dve milijarde evra.
Škundrić je kazao i da je planirano ulaganje oko devet milijardi evra u rekonstrukciju postojećih i izgradnju novih kapaciteta za proizvodnju struje, kao i investicije od oko dve milijarde evra u gasni sektor, uključujući izgradnju gasovoda Južni tok.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 3
Pogledaj komentare