Automobili

Subota, 22.10.2022.

17:51

Kia Stinger ide u penziju?

Korejska sportska limuzina trebalo bi da prestane da se proizvodi u aprilu 2023.

Kia Stinger ide u penziju?
Foto: Kia promo

Automobilskim entuzijastima se možda neće dopasti vesti, ali to je već neko vreme izgledalo neizbežno. Prvi koji je to objavio je korejski časopis Auto Times: poslednji Stinger će sići ​​sa fabričke trake u aprilu 2023.

Kia je dugo bila oprezna kada je u pitanju druga generacija ove sportske limuzine. Osim toga, korejski brend krenuo je u snažnu tranziciju ka elektrifikaciji svoje game. Da stvar bude još gora po Stinger, ovaj model je u međuvremenu doživeo nagli pad prodaje.

Kako se navodi, u prvih devet meseci u Koreji je prodato 1.499 primeraka Stingera, što je za 39,1 odsto manje u odnosu na prethodnu godinu.

Goodcarbadcar.net je objavio da je Kia u dosadašnjem periodu 2022. kupcima u SAD isporučila 6.643 ovih automobila. To je ogroman pad za automobil koji se u proseku redovno prodavao u više od 13.000 jedinica godišnje.

Ipak, stvari u nekim drugim delovima sveta ne izgledaju tako loše. Stinger se, na primer, izuzetno dobro prodaje u Australiji.
Foto: Kia promo
Ali to očigledno nije dovoljno, pa tako već neko vreme stižu izveštaji o kraju Stingera.

U julu 2021. pojavile su se glasine da će proizvodnja ovog automobila biti okončana do drugog kvartala 2022. godine. Jasno, to se nije dogodilo.

Ranije ove godine, šef dizajna brenda Kia, Karim Habib, rekao je da električni model EV6 GT ima "duh Stingera" u sebi, što ukazuje da korejski proizvođač daje prednost električnim modelima nad SUS limuzinama visokih performansi.

Kia se za sada nije zvanično oglasila o tome kada će okončati proizvodnju Stingera.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

25 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zelenski: Gotov je

Osnovni paket nacrta dokumenata u okviru mirovnog plana za kraj rata u Ukrajini je gotov, izjavio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski, navodeći da je pripremljeno ukupno 20 tačaka mirovnog plana.

19:27

22.12.2025.

23 h

Ruska imovina pravi razdor

Potres u EU; Makron izdao Merca – "Za to će morati da plati"

Pokušaj nemačkog kancelara Fridriha Merca da ubedi čelnike EU da iskoriste 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine za pomoć Ukrajini doživeo je neuspeh kada je shvatio da mu ključni saveznik, francuski predsednik Emanuel Makron, okreće leđa.

20:31

21.12.2025.

1 d

Podeli: