Hyundai je objavio prve fotografije i tehničke detalje nove generacije limuzine Sonata uoči premijere ovog modela zakazane za 16. april i auto-salon u Njujorku.
Korejska kompanija najpre je predstavila verziju namenjenu domaćem tržištu. Nova Sonata je dugačka 4.855, široka 1.865, a visoka 1.475 mm, dok međuosovinsko rastojanje iznosi 2.805 mm.
To znači da je nova generacija od prethodnika duža za 35 i šira za 30 mm, dok je putnicima na raspolaganju prtljažni prostor od 462 litra.
Sonata za 2014. preuzela je stilske detalje od novog Genesisa Sedan, a svojim spoljnim izgledom i dizajnom enterijera ostavlja utisak luksuznog automobila koji zadire u premijum segment.
U Hyundaiju kažu da su zahvaljujući testiranju prototipova na stazi u Kaliforniji i na Nirburgringu značajno poboljšali krutost vozila i smanjili uvijanje karoserije.
Kupcima u Južnoj Koreji na raspolaganju će biti dva benzinca, 2.0 litarski CVVL sa 168 ks i 201 Nm i 2.4 litarski GDi motor koji proizvodi 193 ks i 247 Nm maksimalnog obrtnog momenta.
U ponudi će biti i hibridna LPi verzija, koja će prema podacima proizvođača imati benzinski dvolitarski motor sa 151 ks i 194 Nm, koji je uparen sa elektromotorom za sada nepoznate snage.
Kod sva tri motora snaga se šalje na prednje točkove pomoću šestobrzinskog manuelnog ili šestostepenog automatskog menjača.
Nakon svetske premijere na sajmu automobila u Njujorku, nova Sonata naći će se u prodaji na svetskim tržištima u drugoj polovini 2014.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da vojska SAD "razbija Iran", ali da novi veliki talas napada tek dolazi. Izraelska vojska, istovremeno, saopštila je da je u novom velikom talasu napada pogodila oko 70 skladišta oružja Hezbolaha u Libanu.
Iranski vrhovni vođa ajatolah Ali Hamnei ubijen je u jučerašnjem velikom napadu na Iran koji su pokrenuli Izrael i Sjedinjene Države. Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da bi napadi na Iran mogli da traju četiri nedelje.
Rat na Bliskom istoku – Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da Iranu ponestaje ključnog naoružanja, kao i da bi bio otvoren za saradnju sa nekim preživelim članovima vladajućeg režima te zemlje.
Nastavljaju se vazdušni udari na Bliskom istoku. Izraelska vojska objavila je da je pokrenula novi talas napada na infrastrukturu Hezbolaha u Bejrutu, nakon što je izdala upozorenje na evakuaciju stanovništva.
Ekvadorske i američke snage pokrenule su operacije protiv, kako se navodi, označenih terorističkih organizacija u toj južnoameričkoj zemlji, saopštila je Južna komanda američke vojske.
Nastavljaju se vazdušni udari na Bliskom istoku. Izraelska vojska objavila je da je pokrenula novi talas napada na infrastrukturu Hezbolaha u Bejrutu, nakon što je izdala upozorenje na evakuaciju stanovništva.
The United Nations peacekeeping mission in Lebanon (UNIFIL) told the BBC that the Israeli army entered several Lebanese villages near the “Blue Line,” the border between Lebanon and Israel established by the UN.
An Iranian warship has sunk after being hit. According to Sky News, over 100 sailors are reported missing, while 78 have been injured. The ship was reportedly struck by a submarine near the coast of Sri Lanka.
The Embassy of the Republic of Serbia in Cyprus has issued an official statement advising Serbian citizens to postpone all travel to Cyprus in the coming period that is not absolutely necessary.
Israeli Defense Minister Israel Katz stated today that any leader appointed by the Iranian regime to replace the slain Ayatollah Ali Khamenei would be an “unambiguous target for elimination.”
Sinclair ZX81 je bio britanski računar koji je ugledao svetlost dana 5. marta 1981. godine. Naslednik je ZX80 modela sa kojim je procesor na ovim prostorima delila čuvena Galaksija.
Snimci nastali pomoću Meta pametnih AI naočara navodno završavaju na uvidu kod zaposlenih u inostranstvu, uključujući i potencijalno vrlo privatne situacije.
Komentari 16
Pogledaj komentare