Automobili

Ponedeljak, 23.05.2022.

10:32

Policajci ostali u čudu: Umesto sedišta, u automobilu zatekli drvenu hoklicu

Policija je vozaču Volkswagena zabranila nastavak vožnje, ali ne samo zbog ovakve "dodatne opreme".

Autor: Izvor: B92, Revijahak.hr

Policajci ostali u čudu: Umesto sedišta, u automobilu zatekli drvenu hoklicu
Foto: Polizei Gütersloh

Koliko ste puta čuli onu čuvenu rečenicu: Toga nema u Nemačkoj. Možda Nemačka jeste pravosudni raj, ali ni u "savršenoj" državi nije sve idealno.

Tako je u Severnoj Rajni-Vestfaliji policija zaustavila Volkswagen sa neverovatnim delom dodatne opreme. Kada kupuju automobil, imućni kupci obično naruče kožna sedišta sa električnim podešavanjem položaja, memorijom i grejanjem/hlađenjem.

Ovaj vozač očigledno ne spada u grupu bogatijih jer je umesto standardnog sedišta stavio – drvenu hoklicu, koju je pričvrstio na postolje od dve daščice.

Ne treba posebno napominjati da ovakvo vozilo ne bi prošlo tehnički pregled i da je vožnja na drvenoj sjedalici više nego opasna.

Policija je vozaču Volkswagena zabranila nastavak vožnje, ali ne samo zbog ovakve "dodatne opreme". Naime, 33-godišnjak nije imao ni vozačku dozvolu.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 6

Pogledaj komentare

6 Komentari

Možda vas zanima

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

2 d

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

22 h

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

2 d

Podeli: