Džef Bezos odlazi sa čela Amazona, objavio čime će se sada baviti
Jedan od najbogatijih ljudi na svetu, Džef Bezos, napušta mesto prvog čoveka Amazona, saopštila je ta kompanija.
Izvor: B92
Foto: Profimedia
Bezos će preći na mesto izvršnog predsednika borda direktora Amazona.
U pismu radnicima Amazona Bezos je objavio da će se ubuduće fokusirati na "nove proizvode i rane inicijative".
"Biti CEO Amazona je velika odgovornost i veoma naporno. Kada imate takvu odgovornost, teško je usmeriti pažnju na bilo šta drugo", naveo je.
Bezos je rekao da će i dalje učestvovati u važnim inicijativana u Amazonu, kao i da planira da se više posveti filantropiji i drugim interesovanjima - poput lista Vašington Post i kompanije "Blue Origin".
"Nikad nisam imao više energije i ovo nije penzionisanje", poručio je.
Novi prvi čovek kompanije Amazon biće Endi Džesi. Džesi se pridružio Amazonu 1997. godine, gde vodi Amazonov tim veb usluga u klaudu od njegovog osnivanja.
Foto: Profimedija
Bezos je osnovao Amazon 1994. godine i od tada ga je od e-knjižare pretvorio u mega onlajn trgovinu na malo koja prodaje i isporučuje sve vrste proizvoda širom sveta.
U januaru prošle godine, Amazon je premašio tržišnu vrednost od milijardu dolara pod Bezosovim vođstvom. Sada vredi više od 1,6 biliona dolara.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Teheran tvrdi da je primirje između SAD i Irana koje je danas sklopljeno prekršeno, a predsednik iranskog parlamenta Mohamed Bager Kalibaf kaže da to pregovore čini "besmislenim".
Sukobi na Bliskom istoku ušli su u 39. dan. Predsednik SAD-a Donald Tramp počeo je dan pretnjama da će "cela civilizacija umreti večeras". Epilog – dvonedeljno primirje, kraj bombardovanja i otvaranje Ormuskog moreuza.
Sukob na Bliskom istoku traje uprkos primirju. Hezbolah je danas ispalio baraž raketa na Izrael, rekavši da je to odgovor na kršenje primirja i snažne napade na Liban, u kojima je do sad stradalo preko 300 ljudi.
Sukob na Bliskom istoku traje uprkos primirju. Hezbolah je danas ispalio baraž raketa na Izrael, rekavši da je to odgovor na kršenje primirja i snažne napade na Liban, u kojima je do sad stradalo preko 300 ljudi.
Rat u Ukrajini – 1.506 dan. Predsednik Rusije Vladimir Putin proglasio je primirje povodom Vaskrsa, koje će trajati od 16 časova 11. aprila do kraja dana 12. aprila. Generalni sekretar NATO-a Mark Rute rekao je da Ukrajina neće uskoro ući u NATO.
Sukob na Bliskom istoku traje uprkos primirju. Hezbolah je danas ispalio baraž raketa na Izrael, rekavši da je to odgovor na kršenje primirja i snažne napade na Liban, u kojima je do sad stradalo preko 300 ljudi.
Rat u Ukrajini – 1.506 dan. Predsednik Rusije Vladimir Putin proglasio je primirje povodom Vaskrsa, koje će trajati od 16 časova 11. aprila do kraja dana 12. aprila. Generalni sekretar NATO-a Mark Rute rekao je da Ukrajina neće uskoro ući u NATO.
Američki predsednik Donald Tramp i britanski premijer Kir Starmer istakli su tokom današnjeg telefonskog razgovara potrebu obnavljanja slobode plovidbe u Ormuskom moreuzu, saopštio je Starmerov kabinet.
Krompir može biti koristan deo uravnoteženog plana mršavljenja. Prirodno ima malo kalorija i obezbeđuje vlakna i rezistentni skrob, što vam može pomoći da se duže osećate siti.
Pangasius, iliti som, je postao ključna vrsta u akvakulturi u Vijetnamu, koja čini više od 90% onoga što se prodaje na međunarodnom tržištu. Za njega kažu da ima prisustvo otrova.
Prejedanje teškom hranom može dovesti do ozbiljnih komplikacija, pa i do otkazivanja organa, upozorio je dr Boško Milev, glavni dežurni hirurg Vojnomedicinske akademije.
Film o životu i karijeri Majkla Džeksona, suočio se sa velikim promenama tokom produkcije, nakon što je otkriveno da određeni delovi njegove priče ne mogu biti prikazani na velikom platnu.
Glumica Sijena Miler prisetila se iscrpljujućeg snimanja ljubavnih scena sa Benom Aflekom za film "Noćni život", otkrivši da je devetočasovni maraton završila tresući se i u suzama od smeha.
Španija je po prvi put uspela da uvrsti tri svoja filma u konkurenciju za prestižunu nagradu Zlatna palma na filmskom festivalu u Kanu, prenosi danas Pais.
Nijedan italijanski reditelj neće se ove godine nadmetati na filmskom festivalu u Kanu za prestižnu nagradu Zlatna palma, saopštili su danas organizatori festivala.
Set Rogen je progovorio o drugoj sezoni svoje hit serije "The Studio" i o tome kako će se produkcija nositi s iznenadnim odlaskom glumačke legende Ketrin O'Hare.
NATO Secretary General Mark Rutte stated that negotiations are underway with the US, Denmark, and Greenland regarding the future of the island, and that the Alliance is aligned with US President Donald Trump on Arctic security, Anadolu reports.
Permanent Representative of Russia to the UN, Vassily Nebenzya, stated that Pristina, with the "tacit" approval of Brussels, continues to "sabotage" the establishment of the Community of Serbian Municipalities (CSM), as foreseen by the 2013 Brussels Agreement.
The conflict in the Middle East continues despite the ceasefire. The Israel Defense Forces (IDF) are bombing parts of Lebanon, especially Beirut, while Iran says that Lebanon was included in the peace agreement — a point denied by both Netanyahu and Trump.
The introduction of the EES system at EU borders is already causing major queues, hours-long waits, and biometric issues, and the start of full implementation during the Easter holidays could further complicate travel for Serbian citizens.
Komentari 12
Pogledaj komentare