"The Shape of Water" prednjači sa 13 nominacija za Oskara

Nominacije za 90. dodelu Oskara su objavljene, a filmove koji će se ove godine takmičiti za zlatnu statuu predstavili su komičarka Tifani Hadiš i glumac Endi Serkis. Najviše nominacija za Oskara ima "The Shape of Water“ – čak 13, "Dunkrik“ ima osam. Greta Gervig je peta žena ikada nominovana za Oskara za najbolju režiju, a pevačica Meri Dž. Blajdž je prva osoba koja je u isto vreme nominovana za najbolju pesmu i najbolju sporednu žensku ulogu. Pogledajte kompletnu listu nominacija:

Izvor: B92
Podeli
The Shape odf Water
The Shape odf Water

Najbolji originalni scenario

The Big Sick - Emily V Gordon and Kumail Nanjiani

Get Out - Jordan Peele

Lady Bird - Greta Gerwig

The Shape of Water - Guillermo del Toro and Vanessa Taylor (story by Guillermo del Toro)

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - Martin McDonagh

Najbolji kratkometražni animirani film

Dear Basketball

Garden Party

Lou

Negative Space

Revolting Rhymes

Najbolji prilagođeni scenario

Call Me By Your Name - James Ivory

The Disaster Artist - Scott Neustadter and Michael H Weber

Logan - Scott Frank, James Mangold and Michael Green

Molly's Game - Aaron Sorkin

Mudbound - Virgil Williams and Dee Rees

Najbolja pesma

Mighty River from Mudbound - Music and Lyric by Mary J. Blige, Raphael Saadiq and Taura Stinson

Mystery Of Love from Call Me by Your Name - Music and Lyric by Sufjan Stevens

Remember Me from Coco - Music and Lyric by Kristen Anderson-Lopez and Robert Lopez

Stand Up For Something from Marshall - Music by Diane Warren Lyric by Lonnie R. Lynn and Diane Warren

This Is Me from The Greatest Showman - Music and Lyric by Benj Pasek and Justin Paul


Najbolja režija

Christopher Nolan - Dunkirk

Get Out - Jordan Peele

Lady Bird - Greta Gerwig

Phantom Thread - Paul Thomas Anderson

The Shape of Water - Guillermo del Toro


Najbolji dokumentarni film

Abacus: Small Enough to Jail

Faces Places

Icarus

Last Men in Aleppo

Strong Island


Najbolji animirani film

The Boss Baby

The Breadwinner

Coco

Ferdinand

Loving Vincent

Dunkrik
Dunkrik

Najbolji film

Call Me By Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

Get Out

Lady Bird

Phantom Thread

The Post

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


Najbolja glumica

Sally Hawkins - The Shape of Water

Frances McDormand - Three Billboards outside Ebbing, Missouri

Margot Robbie - I, Tonya

Saoirse Ronan - Lady Bird

Meryl Streep - The Post

Najbolji glumac

Timothee Chalamet

Daniel Day Lewis

Daniel Kaluuya

Gary OIdman

Denzel Washington


Najbolji kratkometražni dokumentarac

Edith + Eddie

Heaven is a Traffic Jam on the 405

Heroin(e)

Knife Skills

Traffic Stop


Najbolja sporedna muška uloga

Willem Dafoe - The Florida Project

Woody Harrelson - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Richard Jenkins - The Shape of Water

Christopher Plummer - All the Money in the World

Sam Rockwell - Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Najbolji strani film

A Fantastic Woman

The Insult

Loveless

On Body and Soul

The Square

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Najbolji kratkometražni akcioni film

DeKalb Elementary

The Eleven O'Clock

My Nephew Emmett

The Silent Child

Watu Wote/All of Us


Najbolja sporedna ženska uloga

Mary J Blige - Mudbound

Alison Janney - I, Tonya

Lesley Manville - Phantom Thread

Laurie Metcalf - Lady Bird

Octavia Spencer - The Shape of Water

Najbolja montaža

Blade Runner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


Najbolja šminka i stajling

Darkest Hour

Victoria & Abdul

Wonder


Najbolja originalna pesma

Dunkirk

Phantom Thread

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri


Najbolji vizuelni efekti

Blade Runner 2049

Guardian of the Galaxy vol. 2

Kong: Skull Island

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes

Get Out
Get Out

Najbolji kratkometražni igrani film

DeKalb Elementary

The Eleven O'Clock

My Nephew Emmet

The Silent Child

Watu Wota / All of Us


Najbolji zvuk

Baby Driver

Blade Runner

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi Najbolji zvučni efekti

Baby Driver

Blade Runner

Dunkirk

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi


Najbolja fotografija:

Bladerunner 2049

Darkest Hour

Dunkirk

Mudbound

Shape of Water


Najbolja kostimografija:

Beauty and the Beast

Darkest Hour

Phantom Thread

The Shape of Water

Victoria and Abdul


Najbolja scenografija:

Beauty and the Beast

Blade Runner 2019

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water

Film/TV

"Oblik vode" favorit za britanskog "Oskara"

Nagrade britanske Akademije za filmsku i televizijsku umetnost (BAFTA) biće uručene večeras u Londonu, u atmosferi koja će biti obeležena seksualnim skandalom u filmskoj industriji, dok je favorit za nagradu film "The Shape of Water" (Oblik vode) meksičkog reditelja Giljerma del Toroa, javila je agencija AFP.

Film/TV nedelja 18.02. 13:15 Komentara: 9
strana 1 od 1497 idi na stranu