Ponedeljak, 12.06.2023.

08:33

"Ne možemo da izađemo napolje": Kritično stanje u Čačku nakon nevremena FOTO/VIDEO

Jako nevreme tokom noći ponovo je pogodilo Čačak, a zbog ogromne količine kiše koja je pala u kratkom vremenskom intervalu ponovo su se zapušili propusti i došlo je do izlivanja Lozničke reke.

Izvor: RINA

Foto: RINA

"Ne možemo da izađemo napolje, voda dubine oko pola metra teče ulicama. Bujica sa sobom nosi granje, otpad i kante za smeće. Potopljena su dvorišta i podrumi. Ovo je drugi put u 15 dana da je u nasem naselju haos", kažu za RINU meštani naselja Loznica.

Nevreme je ponovo pričinilo štetu i na putnoj infrastrukturi.

Obilazni put oko Čačka takođe se našao pod vodom, što od jutros usporava saobraćaj na ovoј frekfentnoj deonici.

Preko deset automobila pod vodom, poplavljen i vrtić

Foto: RINA
Nevreme je izazvalo haotično stanje na gradskom području. Pod vodom su se našle ulice, podrumi, dvorišta, ali i pakirani automobili. Najkritičnija stuacija je u Mesnoj zajednici Park gde se pod vodom našlo preko deset vozila.

"Od jutros je izvučeno šest automobila dok je još pet ostalo zarobljeno", potvrdio je za RINU načelnik Štaba za vanredne situacije u Čačku Bratislav Zečević.

Na terenu su od ranih jutarnjih sati ekipe Civilne zaštite, kao i vatrogasci-spasioci koji pomažu ugroženim građanima.

"U Ulici Bogdana Kapelana jedno odeljenje Civilne zaštite aktivirano, vatrogasci spasioci su na terenu sa pumpama. Komunalac je sa nama takođe i crpi vodu, dok na seoskom području su Moravac, Vodovod i Gradsko zelenilo. Svi smo terenu i uvešćemo vanrednu situacijiu", rekao je Zečević.

Poplavljen je i vrtić "Boško Buha" u naselju Košutnjak.

"Potpuno su poplavljene dve sobe, trenutno su ekipe Civilne zaštite kod nas, iznose sav nameštaj, isključena je struja a deca su prebačena u vrtić 'Neven'", kazala je zamenica direktora Marina Janković.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: