Sreda, 27.08.2003.

12:56

Litvanija pobedila Španiju

Izvor: B92, marca

Default images
Košarkaška reprezentacija Španije doživela je prvi poraz od početka priprema za EP.  «Furiju» su u Torevijehi, pored Alikantea, pobedili Litvanci rezultatom 88:70 (26:19, 16:18, 24:18, 22:15). 

Španija i dalje igra bez povređenog Huana Karlosa Navara, ali se na teren vratio Ereros. To međutim, nije pomoglo domaćinu da se suprotstavi raspoloženim Litvancima. Odlučujuću prednost Litvanija je napravila u drugoj četvrtini, kada je serijom 11-0 došla do 31:19. Španci se više nisu vratili bliže od –5 (37:42).

Do kraja utakmice Španci su se ispucavali, ne pogađajući prečesto, što je zabrinulo Mončua Lopesa. Utakmicu je u hali Siudad de Torevijeha gledalo 3.700 gledalaca.Španija: Calderon (11), Herreros (3), Jiménez (4), Garbajosa (4), Gasol (19), Grimau (12), De la Fuente (6), Felipe Reyes (4), Alfonso Reyes (1), Marco (2), Bueno (4).
Litvanija: Jasikevicius (7), Macijauskas (10), Stombergas (9), Prasikevicius (5), Zukauskas (11), Songalia (5), Slanina (6), Siskaukas (16),Zakauskas (11), Laurinovic (8

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zelenski: Gotov je

Osnovni paket nacrta dokumenata u okviru mirovnog plana za kraj rata u Ukrajini je gotov, izjavio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski, navodeći da je pripremljeno ukupno 20 tačaka mirovnog plana.

19:27

22.12.2025.

2 d

Najnovija prognoza za Srbiju

Biće snega – negde i do 40 centimetara; Čeka nas veoma hladan januar

Snega će ipak biti u Srbiji oko novogodišnjih praznika, pokazuje najnovija vremenska prognoza, a januar će imati dosta hladnih dana sa temparturama ispod proseka. Već ove nedelje očekuje se da u Negotinskoj krajini napada čak 40 centimetara snega.

9:50

22.12.2025.

2 d

Podeli: