Kupce Mercedesa u SAD koji dele takvo mišljenje neće obradovati vest da će model GLC - koji se na američko tržište trenutno stiže iz fabrike u Bremenu – uskoro dolaziti iz Indije, iz pogona u Puneu.
Naime, Mercedes će od oktobra početi da izvozi SUV model GLC iz Indije u Sjedinjene Države. Iako nemački proizvođač ima fabriku i u SAD, za sada nije u planu da se GLC izrađuje u tom pogonu koji se nalazi u Alabami, a u kome se već proizvode tri SUV modela - GLE, GLE Coupe i GLS.
"Širom sveta vlada veliko interesovanje za GLC, stoga Mercedes koristi svoje proizvodne kapacitete na četiri kontinenta, uključujući i fabriku u Puneu", objašnjava za
Automotive News predstavnik nemačke kompanije u SAD.
Interesantno je da, osim što je najprodavaniji kompaktni premijum SUV u SAD, model GLC je trenutno i najpopularniji Mercedes na američkom tržištu.
Iako će troškovi transporta vozila iz Indije u SAD biti veći nego kada se automobil prevozi iz Nemačke, za Mercedes je značajno to da su troškovi proizvodnje i radne snage u Indiji niži nego u fabrici u Bremenu.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 6
Pogledaj komentare