Prvenac Evertona, remi Junajteda

Ekipa Evertona je u sedmom kolu Premijer lige ostvarila prvu pobedu u sezoni savladavši Birmingem u gostima 2:0.

Subota, 02.10.2010.

18:24

Novi remi u gostima zabeležio je Mančester junajted, ali ekipa Nemanje Vidića je ovaj put bar sačuvala mrežu. Totenhem je dobio derbi dana jer je sa 2:1 savladao Aston Vilu na „Lejnu“.

Vigan je sa igračem više pobedio Vulverhempton 2:0, Stoku je ostvario minimalnu pobedu nad Blekburnom dok su VBA – Bolton i Vest Hem – Fulam igrali nerešeno 1:1.

Rafael Van der Vart ponovo je potrvdio da je trenutno najbolji igrač Totenhema i da je njegov transfer iz Reala u London bio pun pogodak Harija Rednapa. Holanđanin je sa dva gola u drugom poluvremenu doneo pobedu „spursima“ protiv Aston Vile, a oba puta asistirao mu je Piter Krauč. Jedini gol za goste koji su poveli postigao je Olbrajton.

Posle šet kola naizmeničnih poraza i remija Everton je konačno trijumfovao i pobegao sa dna tabele. „Karamele“ su sa 2:0 slavile u Birmingemu, autogolom Džonsona u prvom, i pogotkom Tima Kejhila u nadoknadi vremena. Nikola Žigić dobio je šansu u poslednjih 20 minuta da pomogne timu da dođe do remija, ali srpski centarfor je bio nemoćan protiv odbrane rivala.
Vigan - Vulverhempton (FoNet)
Pred polupraznim stadionom u Viganu, istoimeni tim ostvario je drugu pobedu u sezoni savladavši Vulvse. Najneefikasniji tim Premijer lige do ovoga kola postigoa je samo dva, a primio 14 golova, ali je u subotu iskoristio rano isključenje Karla Henrija te duplirao golgeterski učinak pogotcima Gomesa i Rodaljege u drugom poluvremenu. Nenad Milijaš ponovo nije bio ni na klupi „vukova“.

Mančester junajted ni na četvrtom gostovanju nije uspeo da osvoji tri boda ove seozne. Aleks Ferguson je izveo kombonovan sastav protiv Sanderlenda sa Makedom i Ovenom u napadu, a Andersonom iza njih. To nije donelo rezultat, a ni ulazak u igru Berbatova i Ernandesa nisu poremitila odbranu "crnih mačaka". Sa druge strane Rio Ferdinand i Nemanja Vidić vezali su drugi meč bez primljenog gola. Vidić je meč završio sa žutim kartonom.