EP: Bez finala za vaterpoliste

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Evropskog Prvenstva koje se igra u Nemačkoj.

Nedelja, 15.08.2010.

10:31

Mladi vaterpolisti poraženi su u polufinalu od selekcije Italije rezultatom 10:8 (3:2, 4:1, 2:2, 1:3).

Italija će se u finalu, koje će biti odigrano u Štutgartu, sastati sa selekcijom Grčke.

Italija je bolje počela meč i povela sa 3:0, ali je Srbija do kraja prve četvrtine ipak uspela da postigne dva gola.

Ipak, u nastavku Italija je nastavila silovito i drugi period igre dobila sa 4:1, posle čega je zasluženo vodila sa 7:3. U drugom poluvremenu, Srbija je više pritiskala ali je taj period igre završen nerešno 2:2.

U poslednjem periodu mladi vaterpolisti Srbije bili su pred povratkom, smanjivši na samo gol zaostatka, ali je konačan rezultat postavljen minut i po pre kraja – 10:8 za Italiju.

U drugom polufinalu, Grčka je posle produžetka savladala Hrvatsku rezultatom 7:5. Finale se igra u nedelju od 20:30.