Otprilike kao što se očekivalo nakon žreba za grupnu fazu, u onoj koja ima prefiks "G", jasno je ko se bori za Ligu Evrope.
Autor: Milan Tomić
Starsport
Mančester siti i Lajpcig opravdali su ulogu favorita i dva kola pre kraja obezbedili osminu finala Lige šampiona.
Za preostalo mesto koje nešto donosi, a to nešto je proleće u Evropi i plej-of drugog po kvalitetu kontinentalnog takmičenja, igraće Jang Bojs i Crvena zvezda (utorak, 21.00).
Švajcarski i srpski klub nisu se naročito dobro pokazali u prethodnim utakmicama, ali se nisu ni obrukali.
Pristojna gol-razlika u duelima sa "građanima" i "bikovima" može da ih raduje, tačnije, taj jaz koji je smanjen u odnosu na neke ranije godine, kada su, na primer, crveno-beli umeli da prime i "petardu" u elitnom takmičenju.
Upravo će spomenuta gol-razlika biti blaga prednost tima Baraka Bahara pred duel na Vankdorf stadionu u Bernu.
Zvezdina je trenutno 5:10, a od žuto-crnih 4:11, što uz onaj remi u međusobnom duelu u Beogradu (2:2) jasno "favorizuje" našeg predstavnika.
U teoriji, ako bi u poslednjem kolu oba tima doživela poraze, Zvezdi bi u prestonici Švajcarske za plasman dalje igrao i remi.
"Svi znaju da nas sutra očekuje važna utakmica, za obe ekipe, jer se direktno borimo za treće mesto. Moramo da budemo fokusirani i agresivni kako bismo ostvarili željeni rezultat. Analizirali smo Jang Bojs i reč je o dobroj ekipi. Pre svega su dobri na domaćem terenu, tako da moramo da budemo na nivou kako bismo ostvarili pozitivan rezultat", rekao je Bahar na konferenciji za medije.
Tu "kalkulativnu" prednost Zvezda ima, ali se Jang Bojs nikako ne sme potceniti, naročito ne na njegovom stadionu, kapaciteta 32.000 gledalaca.
Podloga na kojoj će se igrati susret je veštačka, nešto na šta naši fudbaleri sigurno nisu navikli.
Kiša i hladno vreme su najavljeni, lopta će se kretati još brže, što hitrim i fizičkim spremnim igračima Jang Bojsa i te kako odgovara.
Radi se o jako fleksibilnoj, tehnički i taktički pripremljenom timu, koji forsira presing na loptu na čitavom terenu.
Domaći teren je "mladim momcima" kao takav, takođe, prednost i do skoro za poraz nisu znali više od godinu i po dana.
Ove jeseni tri boda iz Berna su odneli Mančester siti i Lajpcig, koji su slavili sa po 3:1.
Zvezda ne može da se pohvali dobrim učinkom u gostima, pošto je na poslednjih sedam utakmica u grupnoj fazi nekog evropskog takmičenja pretrpela isto toliko poraza.
Poslednji trijumf bio je onaj u Razgradu 2021. u Ligi Evrope (1:0), kada tri boda "projektilom" doneo Gelor Kanga.
Foto: FK Crvena zvezda
Upravo se Gabonac koliko-toliko ustalio u prvom timu, iako ga na početku sezone gotovo uopšte nije bilo.
Njemu bi na sredini terena društvo mogli da prave Marko Stamenić i In Bom Hvang, dok bi ispred trebalo da deluju Mirko Ivanić, Osman Bukari i Šerif Ndiaje kao najistureniji.
Na golu je naravno Omri Glazer, Naser Điga i Aleksandar Dragović su u srcu odbrane, na levom boku Milan Rodić, dok će kao desni bek, gotovo sigurno, zaigrati mladi Kosta Nedeljković, koji je ove jeseni i te kako sakupio minute u crveno-belom dresu.
U suštini, postava će biti praktično preslikana u odnosu na meč i trijumf nad Vojvodinom u Novom Sadu za vikend.
Bahar je najavio promenu taktike nakon reprezentativne pauze, više agresivnosti, otresitosti i presinga.
To isto treba očekivati i od Jang Bojsa, stoga će biti interesantno videti ko će preuzeti primat u ovom meču, koji nosi epitet "biti ili ne biti" i koji direktno odlučuje o tome ko će prezimiti u Evropi, a ko neće.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Rat u Ukrajini – 1.611. dan. Moskva je preuzela odgovornost za smrtonosni raketni napad na prezentaciju odbrambene industrije u Kijevskoj oblasti, navodeći da je namerno gađala izložbu na kojoj su bili prikazani dronovi ukrajinske i strane proizvodnje.
Rat u Ukrajini – 1.610. dan. Dve osobe su poginule, a pet je povređeno u ukrajinskom vazdušnom napadu na Krim tokom noći. U ruskom napadu na Zaporožje povređeno je 25, među kojima je šestoro dece.
Dušan Tadić, nekadašnji srpski reprezentativac, poveo je navijanje gostujućih pristalica u Novom Sadu nakon prvog meča drugog kola kvalifikakcija za Ligu konferencija.
Cena peleta tokom leta porasla je za dve do četiri hiljade dinara po toni i sada se kreće od 38.000 do čak 44.000 dinara. U pojedinim delovima Srbije formiraju se liste čekanja, dok neka stovarišta ostaju bez zaliha.
Olivera Katarina preminula je u 87. godini života, ostavivši iza sebe neutešnog sina i brojne prijatelje. Umetnica impoznatne karijere biće sahranjena na Novom groblju u Beogradu.
Tradicionalnim defileom i bacanjem šapki uvis u kasarni "General Jovan Mišković" na Banjici danas je završena svečana promocija najmlađih oficira Vojske Srbije, u prisustvu predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Saudijska Arabija je u petak izvela vazdušne napade na mete Huta u jemenskom lučkom gradu Hodeidi i obližnjem ostrvu. Saudijske vlasti su kasnije izdale upozorenja o vanrednom stanju za provinciju Džizan nakon što su Huti preuzeli odgovornost za raketni napad.
Rat u Ukrajini – 1.612. dan. Ukrajina je tokom noći između 24. i 25. jula izvela napad dronovima na više ruskih regiona, gde su zabeležene snažne eksplozije, a lokalne vlasti tvrde da je reč o masovnim udarima.
Olivera Katarina preminula je u 87. godini života, ostavivši iza sebe neutešnog sina i brojne prijatelje. Umetnica impoznatne karijere biće sahranjena na Novom groblju u Beogradu.
Organizatori navode da Prajd Amsterdam uobičajeno privlači nekoliko stotina hiljada posetilaca, ali da se zbog održavanja Svetskog prajda ove godine očekuje oko milion ljudi.
Masna jetra često prolazi neprimećeno, ali određeni simptomi mogu ukazivati na problem. Saznajte koji su rani znaci steatoze jetre i kada treba potražiti savet lekara.
Telefon danas dospeva u dečje ruke mnogo pre nego što dete nauči da čita. Dovoljan je jedan dodir da se slika pokrene, boje promene i pojavi novi sadržaj.
The first photos from Kyiv have emerged after a Russian missile struck an area where a weapons exhibition was being held today. At least ten people were killed in the attack, and more than 100 others were injured.
An international team of astronomers has discovered the first possible natural satellite outside the Solar System, known as an "exomoon," orbiting a dead star, according to a study published in the scientific journal Nature.
Air traffic in Tivat was temporarily suspended due to an unusually high concentration of birds on the runway, and further disruptions to the flight schedule cannot be ruled out during the day.
Komentari 18
Pogledaj komentare