Utakmici je prisustvovao i nekadašnji kapiten oba tima Dušan Tadić, kao i selektor Srbije Veljko Paunović.
Gosti iz Holandije nagovestili su rasplet već u trećem minutu. Iskusni Dejvi Klasen iskoristio je novu grešku u odbrani Vojvodine i zatresao mrežu Dragana Rosića, koji je uprkos primljenom golu bio najbolji pojedinac domaćeg tima.
Ajaks je u uvodnim minutima potpuno dominirao, a Rosić je sa nekoliko fantastičnih intervencija sprečio mnogo ubedljivije vođstvo. Do 20. minuta upisao je čak pet odbrana i držao Vojvodinu u životu.
Ipak, u 28. minutu usledila je erupcija oduševljenja na "Karađorđu". Posle odličnog centaršuta Lukasa Barosa, Petar Sukačev je pogodio za 1:1 i vratio nadu domaćinu.
Radost Novosađana trajala je svega nekoliko minuta. Posle dva uzastopna kornera Ajaks je ponovo kaznio lošu reakciju odbrane Vojvodine, a Stiven Berhajs je u 37. minutu imao dovoljno vremena da namesti šut i vrati prednost svom timu.
Ajaks je nastavio da kontroliše utakmicu u nastavku, a u 52. minutu prednost je uvećao Oskar Gluh, koji je iskoristio odličnu asistenciju Mike Godtsa i praktično rešio pitanje pobednika.
Do kraja susreta holandski velikan je postigao još jedan pogodak za konačnih 4:1 i to preko 16-godišnjeg Mohameda Abdale.
Gosti su u završnici rutinski sačuvali veliku prednost, a nezadovoljna publika počela je da napušta tribine desetak minuta pre kraja utakmice.
Revanš u Amsterdamu se igra u sledeći četvrtak. "Lalama" pre toga predstoji superligaški derbi protiv Zvezde.
Ko trijumfuje u ovom dvomeču će u trećem kolu igrati sa Šelburnom iz Irske ili Kaljuom iz Estonije.
Meč ste mogli da pratite putem LIVE BLOG-a B92.sporta.
Gol 16-godišnjaka koji je verovatno i overio prolaz dalje Ajaksa
22:00
Gostujući igrači pozdravljaju navijače Ajaksa
B92.sport/MT
21:58
Miroslav Tanjga, trener Vojvodine
"U prvom poluvremenu smo imali šanse, ali jednostavno su pokazali moć i kvalitet. Nismo mogli da im pariramo na fudbaski način. Čestitam im na pobedi. Čeka nas težak posao u revanšu, ali Vojvodini je uvek teško. Prvo Ferencvaroš, Ajaks, u nedelju Zvezda. Takav je posao".
21:53
Kraj – 1:4
Fudbaleri Vojvodine doživeli su poraz protiv Ajaksa (4:1) u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije.
21:53
90+3‘ Gol (1:4)
Strelac je Mohamed Abdala.
Ouazan je izbacio rivale i provukao loptu do 16-godišnjaka.
Vojvodini će u Amsterdamu biti potrebno čudo.
21:50
90‘ Igra se nadoknada
Na satu još tri minuta.
Efektivno, ne igra se još od trećeg gola Ajaksa.
21:41
81‘ Ulazimo u sam finiš
Još 10 minuta plus sudijska nadoknada. Vremena ima na pretek.
Mitrović i Poletanović su poslednje Tanjgine izmene.
Izašli su Zukić i Ranđelović.
21:29
77‘ Može li Vojvodina barem da ublaži poraz?
Ne odustaju Novosađani od napada.
Uglavnom se zasnivaju na prodorima po bokovima i centaršutevima, koje protivnički defanzivci sa lakoćom odbijaju.
Ajaks u ovim trenucima ne juri četvrti gol.
21:29
69‘ Ritam koji odgovara Ajaksu
Bez većih prilika nakon gola Ajaksa.
Holanđani se trude da "umrtve" ritam i ide im od ruke.
Na drugoj strani frustrirani protivnik koji polako kreće da skuplja sve više žutih kartona.
Slobodan Boba Živojinović, nekadašnji prvi teniser sveta u dublu, ostavio je dubok trag u tenisu, ali je njegov privatni život obeležila i jedna od najvećih porodičnih drama u Srbiji.
Fudbalski klub Larn reagovao je nakon što se tokom utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Crvene zvezde na tribinama stadiona "Inver Park" pojavila zastava sa natpisom "Kosovo je Srbija".
Nemački reprezentativac Karim Adejemi potpisao je ugovor na pet godina sa Barselonom, a na predstavljanju je priznao da nije mogao da veruje kada je saznao da ga katalonski klub želi.
Zlatan Ibrahimović ponovo je privukao pažnju javnosti, ovoga puta uoči prijateljske utakmice između Milana i Seltika, koja je na programu u subotu na "Seltik parku".
Real Madrid je na korak od povratka Elija Endiajea, pošto će, prema pisanju španske "Marke", iskoristiti pravo preče kupovine i izjednačiti ponudu koju je za mladog krilnog centra poslala Valensija.
Španija je novi prvak sveta! Gol Ferana Toresa u 106. minutu doneo je pobedu nad Argentinom (1:0) posle produžetaka, dok je Lionel Mesi u, po svemu sudeći, poslednjem nastupu za reprezentaciju ostao bez odbrane svetske titule
Fudbaleri Engleske osvojili su treće mesto na Svetskom prvenstvu, pošto su u potpuno ludoj utakmici u Majamiju savladali Francusku rezultatom 6:4 (4:0).
Crvena zvezda opravdala je ulogu velikog favorita i deklasirala Larn sa 4:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Dvostruki strelac bio je Bruno Duarte, a mrežu domaćina pogađali su još Kostov i Čam.
Vojvodina je sastavila prilično jak tim za narednu sezonu, ali se protiv Ferencvaroša nije proslavila. Uoči dolaska još jednog velikana, Ajaksa, "lale" su deklasirale OFK Beograd.
Trener fudbalera Vojvodine Miroslav Tanjga izjavio je da njegova ekipa sa optimizmom dočekuje prvi meč drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije protiv Ajaksa.
Nemački reprezentativac Karim Adejemi potpisao je ugovor na pet godina sa Barselonom, a na predstavljanju je priznao da nije mogao da veruje kada je saznao da ga katalonski klub želi.
Vojvodina je sastavila prilično jak tim za narednu sezonu, ali se protiv Ferencvaroša nije proslavila. Uoči dolaska još jednog velikana, Ajaksa, "lale" su deklasirale OFK Beograd.
Fudbaleri Crvene zvezde potvrdili su status favorita i pregazili Larn u gostima (4:0). Najbolji na terenu je bio Abu Fani, Bukari je upisao prve minute po povratku i zadovoljio, dok su strelci opet bili Duarte i Kostov.
Generalni direktor kompanije He Sjaopeng izjavio je da bi SAD mogle da postanu jedno od najvažnijih tržišta za budući rast kompanije, ukoliko se poprave politički odnosi između Vašingtona i Pekinga.
Autonomna vožnja, obrada snimaka, analiza medicinskih pregleda – veštačka inteligencija doživljava procvat u mnogim oblastima. Ali naučnici upozoravaju i na neke opasnosti.
Evropska unija kaznila je Google sa milijardu dolara zbog kršenja antimonopolskih pravila. Kompanija ima rok od 60 dana da promeni rad Pretrage i Play prodavnice ili se suočava sa novim kaznama.
Samostalni hakerski napad koji je izveo model veštačke inteligencije uznemirio je nemačku vladu. Drastično se menja nivo pretnji u sajber-prostoru, upozorava Ministarstvo za digitalizaciju.
Komentari 36
Pogledaj komentare Pošalji komentar