Odbojka

Subota, 29.01.2011.

22:41

WL(m): Radnički preskočio Vojvodinu

Odbojkaši Radničkog slavili su protiv Jedinstva rezultatom 3:0 u 12. kolu Wiener Städtische lige.

Izvor: B92, zvanični sajt

Autor:B92, zvanični sajt

Aktuelni šampioni su tako ostvarili i drugu pobedu pod vođstvom Dragana Đorđevića i tako izbili na treću poziciju, sa istim brojem bodova kao drugoplasirana Crvena zvezda.

Gosti su prednost imali samo do prvog tehničkog tajm-auta u prvom setu, ali je ostatak meča pripao Kragujevčanima.

Inicijator preokreta bio je Marko Maksimović, za čije servise Staropazovčani nisu imali rešenja. Na to se nadovezao sjajni Nemanja Stevanović, pa je Radnički je najpre preuzeo vođstvo (14:12), a zatim do kraja predost samo uvećavao.

U naredna dva seta domaćin je bio mnogo bolji rival. Nemanja Opačić je ponovo zauzeo mesto na poziciji primača servisa, a šansu je dobio i mladi srednjak Blagojević u završnici drugog seta. Već pri rezultatu 13:6 u trećem periodu bilo je jasno da će bodovi ostati u dvorani „Jezero”, pred šumadijski derbi, s obzirom da Radnički u narednom kolu gostuje u Kraljevu.

Radnički Kredi banka – Jedinstvo 3:0 (25:20, 25:18, 25:17)
Radnički Kredi banka: Radović 12, Stevanović 12, Ilić, Maksimović 13, Opačić 12, Hadžifejzović 6, Pantelić (libero), Blagojević, Ćirović, I. Ivović, Protić. Trener: Dragan Đorđević.
Jedinstvo: Radivojević 6, Stojsavljević 8, Manojlović 2, Mićić 8, Matijašević 4, Vrban 3, Janković (libero), Majstorović 1, Ilijin 4, Marinković 2, Drapšin 1, Horvat. Trener: Željko Vukelić.

Preostala dva meča koja su odigrana u subortu završena su tek posle pet setova. Mladi radnik je sa 3:2 pobedio Ribnicu, dok je takođe na svom terenu istim rezultatom Železničar slavio protiv Spartaka.

U najuzbudljivijem meču kola Mladi radnik je slavio protiv Ribnice, koja je ipak ostala na petoj poziciji. Gosti su imali priliku da osvoje i sva tri boda, vodili su sa 2:1 i 20:15 u četvrtom setu, ali nisu uspeli da privedu meč kraju.

U završnici četvrtog seta Požarevljani su napravili seriju od čak 10:1 i izjednačili, pa je odluka pala u taj-breku. U petom setu je Mladi radnik sve vreme bio u prednosti, pa je sasvim zasluženo došao do vredne pobede.

Mladi radnik – Ribnica 3:2 (20:25, 25:18, 28:30, 25:21, 15:10)
Mladi radnik: Marinković 11, Pantić 3, Vulović 7, Brđović 3, Vladisavljev, Petrović, Vasić 24, U. Ilić 1, Peković (libero), Petrović 9, S. Ilić 17, Grabež. Trener: dragan Bonić.
Ribnica: Kolarević, Lisinac 1, Borovnjak 12, Božić 24, Pejović 1, Veljović, Usiljanin 7, Jović (libero), Radović, Bićanin 4, Milovanović 11, Nikolov 15. Trener: Boško Mačužić.

Još u četvrtak, Crvena zvezda je pobedila Vojvodinu sa 3:1, dok je poslednji meč kola, u kom vodeći Partizan dočekuje Smederevo, na programu u nedelju.