Sportovi na vodi

Subota, 22.07.2017.

12:53

Dvojac bez kormilara u finalu U23 SP

Srpski dvojac bez kormilara– Viktor Pivač i Martin Mačković plasirali su se u finale Svetskog prvenstva za seniore do 23 godine u Plovdivu.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Pivač i Mačković su zauzeli drugo mesto u prvoj grupi kvalifikacija s 6:33,36 minuta i u nedelju od 9:38 veslaće za medalje.

Srpski veslači će tako u Plovdivu braniti titulu svetskog prvaka za mlađe seniore koju su osvojili prošle godine u Roterdamu.

Dubl skul u sastavu Đorđe Urukalo i Dimitrije Ibročić svoj debitantski nastup na svetskim šampionatima za mladje seniore završio na 17. mestu.

U subotu na regatnu stazu u Plovdivu izlaze još dva srpska čamca. Od 15:10 Milica Slijepčević i Ljiljana Jošić će veslati u B finalu ženskih dvojaca bez kormilara, dok će se od 17:18 četverac bez kormilara – Vanja Obradović, Aleksandar Beđik, Igor Đerić i Damjan Lazić, boriti za odličje.