Fudbaleri Crvena zvezdesu šampioni, crveno-beli idu u kvalifikaciju za Ligu šampiona. Radnički je drugi, Partizan treći, a Čukarički četvrti, oni idu u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Iz lige su ispali Zemun i Bačka, a u baraž protiv Inđije će ekipa Dinama iz Vranja. Novi superligaši su TSC Bačka i Javor.

Prvi strelac Superlige je Nermin Haskić iz Radničkog sa 24 postignuta gola.
Završeno i na stadionu Crvene zvezde
Završen je i poslednji meč u Superligi ove sezone, Crvena zvezda je pobedila Napredak sa 3:0. strelci su bili Joveljić, Jevtović i Ebisilio.Vatromet je u kišnoj večeri nad stadionom Crvene zvezde, navijači slave, a radost će se, kako stvari stoje preneti i na ulice...
Pogodio i Ebisilio
Treći gol Crvene zvezde, strelac je u 89. minutu bio Lorenco Ebisilio.Crvena zvezda - Napredak 3:0.
Igra se samo još na stadionu Rajko Mitić
Završeni mečevi:

Superliga Srbije, plej-of 37. kolo:

Crvena zvezda - Napredak (80. minut, trenutno 2:0)

Dinamo iz Vranja vodi u finišu
Dinama iz Vranja je poveo u 72. minutu preko Dimitrova.

S druge strane, Spartak u Subotici vodi protiv Voždovca sa 2:1, strelac u 74. minutu bio je Mladenović.

Radnik vodi sa ubedljivoh 3:0 protiv mačve, dok je u Nišu na meču radničkog i Mladosti trenutno nerešeno, 2:2.
Prekid na stadionu "Rajko Mitić"
Meč na stadionu Crvene zvezde je trenutno u prekidu, dimna zavesa od baklji i dimnih bombi je takva da se ne vidi ništa...Ali meč je nastavljen posle nekoliko minuta pauze.
Milijašu ovacije na oproštaju
Nenad Milijaš je teren napustio u 63. minutu. Uz velike ovacije i aplauze. Kakav oproštaj!
Zvezda povela sa 2:0
Crvena zvezda je duplirala prednost, strelac je Marko jevtović u 57. minutu.
Rad opet u igri, Trifunović izjednačio!
Važan gol za Rad. Trifunović je u 62. minutu susreta na Banjici sa Zemunom izjednačio na 1:1.
Golovi pljušte
Pljušte golovi na terenima u Superligi, kao i kiša u Beogradu! Partizan je poveo sa 2:0 golom Rikarda Gomeša u 55. minutu, u istom minutu dva gola u Nišu, prvo je Čumić povisio na 2:0, da bi Radivojević smanjio na 2:1. Takođe, i Čukarički je izjednačio protiv Vojvodine u 59. minutu.
Legenda odlazi u panziju: Ilićev oproštaj u Humskoj

Poluvreme na stadionima u Superligi
Do poluvremena, i Radnički iz Niša je poveo protiv Mladosti. Gol je u 43. minutu postigao Petrović.
Kratkotrajni prekid u Humskoj
U Humskoj je meč na trenutak bio prekinut zbog skandiranja sa tribina.
Gol Zemuna!
Pogodak Zemuna na Banjici! Ako ovako ostane, tim iz Gornje Varooši bi mogao da izbori opstanak u ligi. Strelac je u 42. minutu iz jedanaesterca bio Nemanja Vučić.
Šormaz doneo izjednačenje Subotičanima
Novi gol u Subotici! Spartak je izjednačio golom Šormaza protiv Voždovca na 1:1.
Gol i u Humskoj, Pantić pogodio mrežu
Poveo je i Partizan u Humskoj. Strelac za crno-bele u u 27. minutu bio Danilo Pantić, tako da izabranici trenera Save Miloševića u meču koji nema rezultatski značaj vode protiv Proletera sa 1:0.
Radnik ide ka pobedi, Vojvodina vodi na Banovom brdu
U plej-autu, Radnik je povisio prednost protov Mačve na 2:0 (strelac Zlatanović u 27. minutu), dok je u plej-of delu Vojvodina stigla do prednosti na Banovom brdu protiv Čukaričkog i to golom Zukića u 26. minutu.
Goooool! Crvena zvezda povela u 12. minutu
Crvena zvezda je stigla do gola protiv Napretka! Igrao se 12. minut kada je Jirka prošao po desnoj strani, potom je lepo usposlio Dejana Joveljića kom nije bilo teško da sa nekoliko metara ubaci loptu u mrežu Napretka, 1:0.
Radnik vodi, Voždovac takođe
Fudbaleri radnika su veoma rano došli doi prednosti peoriv Mačve. Frensis Kieremeh je postigao gol za radost Surduličana u drugom minutu. Takođe, Voždovac je poveo u Subotici u 13. minutu golom Andrije Lukovića.

Backa - Dinamo (V)
Rad - Zemun
Radnik - Mačva
Spartak - Voždovac

Počeli su susreti
Počeli su mečevi poselednjeg kola Superlige.
Milijašu uručen šampionski pehar
Kapitenu Crvene zvezde Nenadu Milijašu uručen je šampionski pehar na bini koja je specijalno postavljena za ovu priliku. Pehar šeta od ruke do ruke igrača Crvene zvezde. Čuje se pesma sa tribina. Navijači šampiona Srbije slave novu i jubilarnu titulu.
Ovacije za Milijaša!
Spiker na stadionu je prozvao ime Nenada Milijaša! Gromoglasan aplauz i ovacije sa tribina u momentima kada Milijaš sa svoje troje dece izlazi na teren! Igrači su dobili šampionske medalje, kao i trener Vladan Milojević.
Počelo slavlje na stadionu "Rajko Mitić"
Navijači Crvene zvezde imaju prilike da pozdrave igrače i članove stručnog štaba. Oni izlaze pojedinačno na teren noseći majice na kojima je ispisan broj 30, koji označava 30. klupsku titulu. Neki od igrača su na slavlje poveli i svoju decu. Svi dobijaju velike aplauze sa tribina koje još nisu ispunjene.
Mečevi poslednjeg kola, plej-ofa

Crvena zvezda - Napredak
Čukarički - Vojvodina
Partizan - Proleter
Radnički (N) - Mladost
Emocije na Topčiderskom brdu
Očekuje nas mnogo toga ovog popdneva u mečevima poslednjeg kola plej-ofa i plej-auta u Superligi Srbije.Crvena zvezda je prvak, to je već poznato, na stadionu "Rajko Mitić" se očekuje veliko slavlje, a biće to veče kada će se na meču crveno-belih i Napretka od aktivnog bavljenja fudbalom oprostiti Nenad Milijaš.

Na drugoj strani Topčiderskog brda, Partizan dočekuje Proleter, u susretu kada će Saša Ilić konačno reći zbogom igračkoj karijeri. Biće mnogo emocija, bez dileme.