Nets – Nagets 102:108; Spars – Hoks 126:118

Košarkaši Denvera pobedili su Bruklin 108:102, dok je San Antonio slavio protiv Atlante rezultatom 126:118.

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti mečeve između Bruklina i Denvera, odnosno San Antonija i Atlante.
KRAJ Katastrofa Atlante
Košarkaši San Antonio Sparsa pobedili su Atlanta Hokse posle velikog preokreta (126:118) u meču NBA lige.

Hoksi su ispustili 24 poena prednosti...
47' Atlanta pred porazom
San Antonio se ne zaustavlja. Ne samo da su preokrenuli, već su stekli i dvocifrenu prednost na manje od dva minuta pre kraja, 124:114.
45' Preokret!
San Antonio Sparsi su samo jednom vodili na ovom meču, početkom prvog kvartala.

Drugi put su poveli upravo sada, na oko četiri minuta pre kraja, 115:114.
40' Atlanta odbila nalet, za sada
Hoksi su imali +24 početkom trećeg kvartala, ali su Sparsi velikom serijom smanjili na samo -2.

Bogdanović je malo stao u odnosu na prvo poluvreme i za ukupno 22 minuta na parketu postigao 13 poena.

Iz igre ima 4/8, sa linije penala 3/3.
KRAJ III ČETVRTINE Kolaps Atlante
San Antonio je nadoknadio veliki zaostatatk, sjajnom trećom četvrtinom (39:20) i tako stigli Atlantu.101:103.
KRAJ Pobeda Denvera
Košarkaši Denvera pobedili su kao gosti Bruklin rezultatom 108:102 u meču NBA lige.
46' Denver odbio nalet
Trojke Portera i Koldvel-Poupa zlata su vredne i izgleda da će Denver da ostvari pobedu, 94:108.
44' Denver se kocka
Jako loši napadi Nagetsa i serija Netsa od 12:0 prave dramu od ove utakmice, 93:100.

Denver je imao 20 razlike na sedam minuta pre kraja, ali...

U međuvremenu, Jokić je napravio tri brze lične greške, ukupno ih ima pet.

Moraće da pripazi vidno umorni Jokić.
Jokićeva asistencija za tripl-dabl
42' Meloun vratio Jokića & co.
Neće ništa da rizikuje Meloun.

Vratio je Jokića i Mareja u igru.

Nikola je u međuvremenu zabeležio tripl-dabl, posle asistencije za Grina.
41' Jokić na klupi
Rezervisti održavaju visoko vođstvo u ne preterano efikasnom četvrtom kvartalu, 78:98.

Jokić nije ulazio u igru u poslednjoj četvrtini, a ako ovolika razlika ostane, verovatno se ni neće vraćati na parket.

Šteta, pošto mu samo asistencija nedostaje za tripl-dabl.
KRAJ III ČETVRTINE Denver pred pobedom
Nagetsi imaju ubedljivu prednost, 71:91.

Jokiću fali asistencija za tripl-dabl.

U nekoliko navrata je podelio dobre lopte, ali njegovi saigrači su promašili zicere...
35' Jokić razbija!
Serija poena srpskog centra, koji cepa mrežicu. Njegovih 20 poena, 13 skokova i devet asistencija za sada, 71:91.
Porter junior zakucao preko Jokića
POLUVREME Atlanta razbija San Antonio
Hoksi su odigrali fenomenalno prvo poluvreme i vode rezultatom 83:61.

Bogdan Bogdanović je za 12 minuta na parketu postigao 13 poena (4/6 iz igre), te imao po skok i asistenciju.
30' Auuuuu
Porter junior je doleteo posle promašaja Jokića i zakucao preko svih, 61:76.

Porter ima 20 poena na svom kontu, dok je Nikola na pragu tripl-dabla i ima 12 poena, devet skokova i osam asistencija.
29' Jokić u fokusu
Najpre je dobio blokadu od Klekstona, da bi ovaj mladi centar zakucao preko Somborca.

Ipak, u narednom napadu, prvu asistenciju Portera Jokić je iskoristio – i zakucao, 57:70.
27' Serija Bruklina
Netsi su postigli sedam poena zaredom i smanjili zaostatak, 55:63.

Jokić je imao jedan defanzivni skok, ali u jednom od napada mu je ispala lopta.

Srpski centar je tražio faul, ali ga nije dobio.
16' Bogdanović najefikasniji
Srpski bek nastavlja da igra dobro u Teksasu i prvi je strelac svog tima sa 12 poena.

Uz to ima dva skoka i jednu asistenciju, a Hoksi dvocifreno vođstvo, 42:52.
KRAJ I ČETVRTINE Bogdan dobar
Bogdanović je krenuo sa klupe, ali je sredinom prvog kvartala ušao u igru i stigao da postigne osam poena.

Iz igre ima 3/4 za oko sedam minuta na parketu.

Uz Hantera i Mareja je najefikasniji "jastreb", 34:40.
POLUVREME Denver vodi protiv Bruklina
Denver je nošen Jokićem, Marejom i Porterom vratio visoko vođstvo u Bruklinu, 48:63.

Nikola ima 10 poena, sedam asistencija i pet skokova, uz šut iz igre 4/5.

Marej je ubacio 25, a Porter 15 poena.
22' Jokić u seriji
Slabo je šutirao Nikola, ali je onda od sredine druge četvrtine ubrzao i stigao do 10 poena.

Denver je napravio seriju 9:0 i stigao do dvocifrene prednosti, 40:53.
20' Jokić se budi poenterski
Jokić je vezao četiri poena, lagano položivši loptu u koš, 38:46.

Inače, Nikola igra sa temperaturom, koja ga drži već tri dana.
6' Bogdan ušao u igru
Zamenio je Treja Janga i ubrzo promašio trojku, 17:19.

Nakon ofanzivnog skoka Hantera, Bogdan je pogodio trojku.
18' Jokić se vratio u igru, raspravlja se sa sudijom
Nekoliko izgubljenih lopti Denvera i slaba igra rezervi, naterali su Melouna da na parket vrati Jokića i Mareja.

Bruklin je trenutno u boljem ritmu, tajm-aut, 33:42.
3' Počeo meč u Teksasu
Atlanta gostuje San Antoniju, a na startu utakmice, Bogdan Bogdanović je na klupi za rezerve, 8:8.
15' Jokić na klupi
Izašli su nosioci Denverove igre, a to koriste domaći da preko Bridžisa i Karija istope prednost, 29:37.
KRAJ I ČETVRTINE
Denver vodi posle prvih 12 minuta protiv Bruklina rezultatom 33:21.

Fenomenalnu utakmicu igra Džamal Marej, koji je ubacio već 20 poena (4/4 za tri).

Jokić za sada ima učinak od dva poena, pet asistencija, dva skoka, jednu ukradenu loptu i jednu blokadu.
Tre Jang u dresu Mesija
10' Jokićeve asistencije
Sakupio ih je četiri Jokić, a toliko trojki iz isto toliko pokušaja, ubacio je Marej, 12:25.

Nikola do sada ima i dva skoka na svom kontu.

Nagetsi dobro deluju na startu, a fino ih i služi šut spolja.
8' Prvi poeni Jokića
Od prvih 17 poena Denvera, 15 su kombinovano postigli Marej i Porter.

Jokić je svoj prvi pogodak imao u osmom minutu utakmice. Lagan horog levom rukom, 12:19.
6' Trojke Denvera
Jokić je prvi šut probao posle prodora, iz reketa, ali je promašio.

Dobre odbrane Nagetsa, dve zaredom, a onda posle promašaja Portera, faul nad Jokićem.

Spenser Dinvidi je pogodio trojku na drugoj strani, 9:10.

Porter junior ubacio je dvojku, a nakon lošeg napada Bruklina, Džamal Marej je pogodio trojku, 9:15.
3' Jokić tih na startu
Trojke za Denver su pogodili Majkl Porter junior i Džamal Marej, a prve poene za dva za goste postigao je Gordon.

Jokić miruje na početku, a Meloun traži tajm-aut, 6:8.