27. kolo: Panatinaikos – Crvena zvezda 79:73

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Atini od Panatinaikosa rezultatom 79:73, u okviru 27. kola Evrolige.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo ispratiti meč Panatinaikosa i Crvene zvezde u "OAKA areni" u Atini.

Utakmica počinje u 20.00.
KRAJ
40' Zvezda pred porazom
Lep potez Kalinića na jednoj, ali i Kaselakisa na drugoj strani, 73:71.

Dugo je trajao napad Zvezde, bilo je svega, a okončao ga je Davidovac, koji je promašio oba bacanja, 73:71.

Srećom posle gužve i penala, Zvezda je dobila novu šansu za napad, ali je Kalinić promašio trojku, 73:71.

Nedović je asistirao Kavadasu, koji postiže bitne poene za domaće, 75:71.

Kalinić je pogodio. Još dvadesetak sekundi do kraja, 75:73.

Volters faulirao Nedovića, koji je siguran sa penala, 77:73.

Do kraja su domaći realizovali još dva bacanja, za konačnih 79:73.
37' PAO opet vodi
Sent-Ros je trojkom naterao Radonjića na tajm-aut, 71:69.
36' Egal, biće drame verovatno
Posle lepog prodora, Nedović je postigao 22. poen, 67:67.

Volters u svom stilu opet ubacuje flouter, 67:69.

Loš faul Kalinića nad Nedovićem, koji je nakon TV tajm-auta, bio polovičan sa penala, 68:69.

Nije dobro bio organizovan napad gostiju, a Vajt je pokušao iz nemoguće pozicije i promašio.
34' Zvezda vratila vođstvo
Posle polaganja Holinsa, Mejkon je iskoristio dva slobodna bacanja, 65:62.

Novo izjednačenje postavio je Vajt, trojkom, 65:65.

Posle promašene trojke Nedovića, Volters je ubacio flouter i opet Zvezda vodi, 65:67.
32' PAO poveo
Volters je 4/4 otvorio sa dva promašena bacanja, ali ni PAO se nije proslavio u svom napadu.

Prvi poen u ovom kvartalu, ubacio je Kalinić sa linije za slobodna bacanja. Polovičan je bio, 59:60.

Sent Ros je promašio polaganje, ali je Volters dirao mrežicu, te je koš priznat, 61:60.

Kavadas nastavlja da briljira, novo zakucavanje, 63:60.
KRAJ III ČETVRTINE
29' PAO opet preokrenuo
Nastavlja se serija Panatinaikosa. Opet Kavadas iz horoga, 56:57.

Novi loš napad Zvezde, a onda i nesportska za Markovića nakon faula nad Nedovićem.

Srpski bek je ubacio oba bacanja, 58:57.
28' PAO se opet vratio
Zvezda se opet opustila, propustila dva napada. Srećom, Vajt odbija eventualni nalet domaćih, 48:57.

Kavadas je bio na ivici koraka, ali je pogodio uz faul, 51:57. Nakon šuta Markovića, lopta je izašla iz koša.

Na drugoj strani Nedović je kaznio Zvezdu, 54:57.
26' Zvezda se odlepila
Nedović prekinuo seriju Zvezde, da bi na drugoj strani Kalinić iznudio dva bacanja. Pogodio ih je, 46:52.

Bohoridis je promašio trojku, da bi Kalinić opet majstorski pogodio uz faul, 46:55.

Mejkon nije bio precizan iza linije 6,75m. Ušao je Marković u igru. U završnici akcije Kuzmić je umalo pogodio uz faul. Potom je promašio oba bacanja, 46:55.
24' Serija Zvezde
Vajt se ističe skokovima (ima čak 8, od toga 5 u napadu). Opet je iznudio penale i pogodio ih, 44:46.

PAO je imao dva pokušaja za poene, ali nisu uspeli. Baš kao ni Kalinić.

Promašaj Evansa sa poludistance, pa potom fantastično zakucavanje Holinsa posle promašaja Kalinića, 44:48.

Nakon greške Mancukasa, Vajt je naterao Priftisa na tajm-aut,
22' Nerešeno
Nakon trojke Voltersa, Bohoridis je opet izjednačio, 44:44.
Počelo drugo poluvreme
Prvi napad je imao PAO, ali je lopta izgubljena.
POLUVREME
20' Klackalica
Brzi poeni na obe strane. Na trojku Nedovića, odgovorio je Kalinić dvojkom.

Međutim, Mancukas vraća prednost na stranu domaćih, 39:38.

Delovalo je da će Zvezda imati prednost na poluvremenu, posle trojke Holinsa, ali istom merom je uzvratio Nedović, uz zvuk sirene, 42:41.
19' Zvezda vratila vođstvo
Zvezda je opet preuzela vođstvo, posle poena Davidovca.

Tajm-aut Dimitriosa Priftisa, 34:36.
18' Egal
Zvezda je od 3. do 7. minuta ovog kvartala dala samo četiri poena.

Nakon slobodnih bacanja, PAO je preokrenuo i preuzeo vođstvo, 32:30.

Nije mnogo trebalo Vajtu da uzvrati sa penala, jednom. Drugi put nije bio precizan, 32:31.

Dobra reakcija Vajta u odbrani, a onda i poen Voltersa sa penala. I on je polovičan, 32:32.

Nedović je na drugoj strani lepo spustio za Evansa, 34:32.

Nakon lepe akcije Zvezde, fauliran je bio Vajt. Ovoga puta siguran je oba puta, 34:34.
17' PAO izjednačio
PAO se vratio. Mejkon pogađa i domaći od -9 stižu na -1, 27:28.

Greška domaćih, što je iskoristio Mitrović, 27:30.

Loš napadi na obe strane, a onda trojka Mancukasa za izjednačenje, 30:30.
14' Kavadas se razigrao, serija PAO-a
Kavadas je ugurao loptu u koš preko Lazića, dok je Ivanović prve poene ubacio sa distance, 21:28.

Razigrao se Kavadas, opet horog, ovoga puta preko Mitrovića, 23:28.

Usledili su loši napadi, po jedan, na obe strane...

Mejkon je pogodio posle kontre. Tajm-aut Radonjić, 25:28.
12' Zvezda sigurna
Novu trojku je ubacio Dobrić, 17:26.

Trener Panatinaikosa menja igrače kao na traci. Ima dosta domaćih košarkaša.

Promašaj Zvezde za tri, a onda poeni Kavadasa iz horoga preko Kuzmića, 19:26.
KRAJ I ČETVRTINE
10' Nedović drži PAO u igri
Prvu trojku je ubacio Dobrić, njegov peti poen, 15:23.

Odličan prodor Nemanje Nedovića, 17:23.

Kvartal je okončao Dobrić, promašajem.
9' Nedović, pa Zvezdini košarkaši
Ponovo je Nedović pogodio, ali su pre i posle njega isto učinili Dobrić i Mitrović, 15:20.

Kaselakis je opet izašao na liniju za slobodna bacanja, a ovoga puta je oba promašio. Posle ofanzivnog skoka, Kaselakis je šutirao za tri, ali je i to promašio.
7' Zvezda održava početnu prednost
Nakon Nedovića, rutinski je pogodio Mitrović.

Polovičan sa linije slobodnih bacanja bio je Kaselakis potom, 12:16.
5' PAO smanjio
Nakon tajm-auta domaćih, Sent-Ros je ubacio trojku, 5:8.

Kalinić na drugoj strani "kratak", ali novi skok Vajta, koji je fauliran. Pogodio je oba bacanja, 5:10.

Zakucavanje Evansa na asistenciju Nedovića, a onda promašaj Voltersa za tri poena, 7:10.

Kaselakis je smanjio, a onda Mitrovićevi penali, 9:12.
3' Zvezda dobro krenula
Prve poene za PAO postigao je Evans. Spustio je loptu u koš, 2:3.

Nakon nekoliko promašenih šuteva za tri gostiju, Holins je upisao novu, 2:6.

Zvezdina dobra odbrana, a onda poeni Voltersa iz tranzicije, naterali su domaće na tajm-aut, 2:8.
2' Trojka Holinsa
Ostin Holins nastavlja sa dobrim partijama. Ovu je započeo trojkom, 0:3.

Usledio je loš napad domaćih, a onda, nakon nekoliko skokova u napadu, gosti nisu uspeli opet do koša.
Utakmica je počela!
Prvi napad imala je Zvezda, ali je Kalinić izgubio loptu.
Od 20.00 igraju i Monako i Fener
Ognjen Dobrić
Ta utakmica u kojoj smo ubedljivo pobedili je je igrana u prvom delu sezone. Oni su promenili roster, promenili su i formu… Ne verujem da æe biti ista utakmica, pogotovo što igraju pred svojim navijaèima, tako da moramo dati sve od sebe svih 40 minuta, ako želimo da pobedimo. Sve ekipe u Evroligi su kvalitetne, moramo se boriti celu utakmicu. Stvarno igraju dobro u tranziciji, koju moramo da im zatvorimo i onesposobimo im to oružje. Moramo ih ubaciti u naš ritam, u našu odbranu, u naš sistem i da iz toga tražimo prednosti i gradimo rezultat od prvog minuta
Dejan Radonjić
Istorija Panatinaikosa je za ogroman respekt. Potrudiæemo se da što bolje odigramo meè. Nemanja Nedoviæ je jedan od njihovih vodeæih igraèa, ali ima tu još dosta igraèa visokog, evroligaškog nivoa. Timski moramo da priðemo i odgovorimo na taj kvalitet koji poseduju. Biæe potrebno da budemo skoncentrisani, da držimo visok nivo što duže. Poželjno bi bilo svih 40 minuta