Nedelja, 06.12.2015.

14:29

Bolonja šokirala Napoli

Fudbaleri Bolonje priredili su veliko iznenađenje u prvom nedeljnom meču 15. kola Serije A, pošto su kod kuće savladali Napoli sa 3:2.

Izvor: SO

Autor: SO

Beta/AP

Tim trijumfom domaćin je pobegao iz opasne zone i prekinuo je niz Napolitanaca od tri pobede – tim iz Napulja tako je doživeo tek drugi poraz u šampionatu i prepustio je prvo mesto, a do kraja kola može da padne i mesto niže ako Fiorentina savlada Udineze.

Napoli je prvi put u 25 godina bio na vrhu tabele, ali nije se dugo zadržao. Već na početku Rejna je odbranio sjajan slobodnjak Brijence, a na drugoj strani Mirante je odbranio dobar udarac Kaljehona.

Vež u 14. minutu Bolonja je povela – posle duge lopte Dijavare Matija Destro dobio je duel sa Raulom Albiolom i poslao je loptu u mrežu, mada ostaje nedoumica da li je u pitanju bio ofsajd.

Prvi put od 13. septembra Napoli je zaostajao i nije se najbolje snašao – samo sedam minuta kasnije Luka Rosetini bio je najviši u skoku posle kornera i glavom je poslao loptu u mrežu.

Do kraja poluvremena golman Mirante odbranio je pokušaje Insinjea i Kaljehona, a gosti su ponovo šokirani u 60. minutu, kada je Destro šutirao, a Rejna očajno reagovao i prošla mu je lopta ispod ruke – 3:0.

Napoli nije odustajao, ali je kasno upalio – Iguain je prvo u 87. minutu postigao gol posle ubacivanja Insinjea, da bi tri minuta kasnije iskoristio dodavanje Hamšika i posle sjajnog prvog kontakta smanjio na 3:2.

Ipak, vremena više nije bilo i Napoli je poražen prvi put posle 18 utakmica.