Utorak, 31.03.2015.

17:33

CG: Prvenac Berana u 24. kolu

Poslednjeplasirani tim crnogorske Prve lige, ekipa Berana, ostvarila je prvu pobedu u sezoni, u 24. kolu.

Berane su u derbiju začelja savladale pretposlednji Mogren 2:1, posle preokreta na svom terenu.

I ostalih pet mečeva završeno je pobedama domaćina, lider Rudar je posle dva kola bez trijumfa savladao Zetu 3:1, a slavio je i trio koji čeka grešku Pljevljana – Mladost, Sutjeska i Budućnost.

Podgorička Mladost nadigrala je Bokelj 3:0, dok su Budućnost sa 3:1 protiv Mornara i Sutjeska sa 1:0 protiv OFK Petrovca, nastavili da prate rivale. U preostalom meču ovog kola Lovćen je minimalnim rezultatom porazio Grbalj.

Berane su do prvenca u sezoni stigle preokretom sredinom drugog poluvremena. Mogren je poveo preko Delića na startu drugog dela meča, da bi Stavrić i Tomović preokrenuli do 70. minuta.

Rudar je golovima Ivanovića stekao 2:0 posle samo 22 minuta igre, ali Vlaisavljević vraća goste u meč deset minuta pre poluvremena. Ipak, 20 minuta pre kraja Kato potvrđuje trijumf lidera i kraj serije bez pobede.

Još lakši trijumf ostvarila je Mladost, preko Dalaca i Milića je stekla 2:0 u prvom delu, da Bokelj je dotukao Đurišić 20 minuta pre kraja.

Mnogo više posla imala je Budućnost, povela je preko Tomkovića u 12. minutu, ali na startu drugog poluvremena izjednačio je Ivanović. Ipak, Simović i Bakrač sredinom ovog perioda igre rešavaju meč.

Sutjeska je rivale nastavila da prati zahvaljujući pogotku Vujovića, u desetom minutu drugog poluvremena protiv OFK Petrovca.

U sledećem kolu lider Rudar ne bi trebalo da ima previše problema kod Bokelja, kao ni Mladost protiv pretposlednjeg Mogrena.