Subota, 20.12.2014.

17:33

BVB pretposlednji na kraju godine!

Fudbaleri Borusije Dortmund nastavili su očajnu sezonu porazom u Bremenu, dok je Augzburg iznenadio Menhengladbah.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Verder je na domaćem terenu porazio Borusiju sa 2:1, a Augzburg je istim rezultatom, posle preokreta, nadigrao drugu Borusiju.

Bajer Leverkuzen i Ajntraht iz Frankfurta igrali su nerešeno 1:1, dok golova nije bilo na mečevima Šalkea i Hamburgera, odnosno Štutgarta i Paderborna.

U poslednjem kolu jesenjeg dela šampionata Verder je pred svojim navijačima savladao vicešampiona Nemačke, Borusiju Dortmund, koja prvi deo šampionata završava u zoni ispadanja. Aktuelni vicešampion mogao bi da bude i poslednji, ukoliko Frajburg u nedelju savlada Hanover.

Strelci za Verder bili su Divi Zelke u trećem minutu i Fin Bartels u 62. minutu. Jedini gol za Borusiju postigao je Mats Humels sedam minuta kasnije, na asistenciju Ilkaja Gundoana.

Srpski reprezentativac Miloš Jojić presedo je ceo meč na klupi Borusije iz Dortmunda.

Verder je ovim trijumf "izbio" na 16. mesto Bundeslige sa 17 bodova, dok je Borusija 17. sa 15.

Augzburg je nakon preokreta savladao Borusiju Menhengladbah, pa je tako prvi deo sezone završio trijumfalno.

Borusija (M) povela je golom Maksa Krusa u trećem minutu iz jedanaesterca, koji je minut ranije skrivio Jan-Ingver Kalsen Braker.

Preokret Augzburgu doneli su Markus Felner i Raul Bobadila golovima u 20, odnosni 51. minutu.

Bajer se na svom stadionu prilično namucio protiv Ajntrata, čak na kraju nije ni stigao do pobede. Gosti su poveli preko Aleksandra Mejera u 36. minutu iz jednaesterca, koji je skrivio Tin Jedvaj.

Izjednačenje Bajeru, a ispostaviće se i konačan rezultat, doneo je Karim Belarabi u 83. minutu.

Bajer će jesenji deo šampionata okončati na trećem mestu sa 28 bodova, a Ajntraht je sedmi sa 23.