Nedelja, 04.12.2011.

14:27

JSL: Kaluđerović spasao Zvezdu

Fudbaleri Crvene zvezde došli su do pobede u sudijskoj nadoknadi vremena meča sa Radom 2:1, dok je Sloboda preokrenula na 2:1 protiv Hajduka u Kuli.

Izvor: ČŽ

Autor: ČŽ

U veoma teškom meču za izabranike Roberta Prosinečkog Andrija Kaluđerović je na dodavanje Petkovića postigao pobedonosni gol u 93. minutu igre.

U drugom meču Kuljani su poveli u 4. minutu preko Paunovića, a Užičani su do preokreta i pobede stigli u poslednja četiri minuta autogolovima Jovanovića i Pauljevića.

Meč na Vračaru doneo je novo nerviranje navijačima Zvezde. Njih oko 2.000 tek je u nadoknadi vremena moglo da odahne pošto je Andrija Kaluđerović pogodio za 2:1.

Rad je bolje ušao u utakmicu, imao više udaraca u gol, a Zvezda je uglavnom pokušavala lošim udarcima Darka Lazovića iz daljine. "Građevinaru su poveli golom Ivana Rogača u 39. minutu, kada je posle kornera sa leve strane Daria Božičića neometan glavom šutirao sa šest metara.

Udarcu iz ugla je prethodila odlična solo akcija Luke Milivojevića koji je prošao Li Adija i Nikolu Petkovića, ali je kapiten Zvezde Nenad Kovačević u poslednjem trenutku intervenisao i loptu izbacio u korner.

U drugom poluvremenu Rad se branio u svom kaznenom, Zvezda nije imala ni jednu priliku, čak ni polušansu, sve do 59. minuta kada je Evandro izjednačio.

Posle kornera lopta je stigla do Predraga Luke ispred kaznenog prostora, a igrač Rada umesto da je odmah izbaci u polje kako bi njegova odbrana izašla iz šesnaesterca, pokušao je dribling, lopta se odbila od noge Kovačevića pravo u kazneni gde ju je prihvatio Evandro.

Brazilc je odigrao dupli pas sa Kolumbijcem Kristijanom Borhom koji se 'izvukao' iz ofsajda, a onda sa 14 metara preciznim udarcem zatresao mrežu. Golman Danilović je bio 'na lopti', ali nije uspeo da je spreči da uđe u gol.

Zvezda je do pobedonosnog gola mogla i u 86. minutu, ali je šut Mikića glavom izblokirao jedan fudbaler Rada. Dva minuta kasnije i domaćini su mogli do gola, ali je Slavko Perović šutirao preko gola posle centaršuta Nemanje Andrića.

Pobedu Zvezdi od 2:1 doneo je rezervista Kaluđerović koji je sa sedam metara skrenuo loptu u gol domaćih posle dobrog pasa Petkovića sa leve
strane.

Navijači Zvezde na početku drugog poluvremena imali su koreografiju sa likom bivšeg predsednika i legende kluba Dragana Džajića, čime su istakli da podržavaju njegov povratak na neku od klupskih funkcija, kao što se proteklih dana pisalo u medijima.

Utakmici je prisustvovalo oko 2.000 gledalaca, a nije bilo navijača Rada koji su nezadovoljni jer se meč igrao na stadionu Obilića umesto na Banjici.

Zvezda je zadržala drugu poziciju na tabeli, Sloboda se po broju bodova izjednačila sa Radničkoim, dok su Hajduk i Rad na devetom, odnosno desetom mestu.