Nedelja, 02.05.2010.

17:30

Serija A: Sampdorija bliža LŠ

Fudbaleri Sampdorije i Palerma nastavili su trku za mesto koje sledeće sezone vodi u LŠ jer su u 36. kolu zabeležili pobede.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Sampa je u Đenoi dobila Livorno 2:0, dok su Sicilijanci nadigrali Sijenu u gostima 2:1. Juventus je remizirao sa Katanijom 1:1 i izgubio šesto mesto, pa će za Ligu Evrope morati sa se bori iz treće runde kvalifikacija. Na poslednjem mestu koje vodi u grupnu fazu takmičenja sada je Napoli koji je dobio Kjevo u Veroni 2:1. Bolonja je ostala neporažena u Atalanti (1:1) pa je bliža opstanku.

Ivan Radovanović igrao na ovom meču od 46. minuta kada je zamenio Tribokija. Bari je na 'Svetom Nikoli' razbio Đenou 3:0 i prekinuo seriju od četiri poraza, a Nemanja Tomović odigrao je svih 90. minuta u slaboj predstavi gostiju. Udineze je odigrao miroljubivih 2:2 u Kaljariju, a ceo meč igrao je Aleksandar Luković.

Juventus će verovatno na teži način morati da se bori za nastup u Ligi Evrope. Gigant iz Torina izgubio je dva kola pre kraja šesto mesto koje vodi u grupnu fazu jer je odigrao 1:1 sa Katanijom na Siciliji. Ekipa Siniše Mihajlovića povela je u 24. minutu golom Matiasa Silvestea posle gužve u šesnaestercu nakon slobodnog udarca, iako je Juventus bio dominantniji tim. Početkom drugog dela u igru je ušao Amauri umesto veterana Del Pijera, a već u 42. minutu Klaudio Markizio poravnava rezultat. Juve do kraja meča ipak nije uspeo da ponovo slomi otpor domaćina pa je osvojio samo bod.

To je iskoristio Napoli koji je osvojio tri u Veroni. Krajem prvog poluvremena Ugo Kampanaro je ubacio loptu koju je Denis glavom poslao u mrežu Kjeva za prednost Napolitanaca posle 45 minuta. U nastavku domaći stižu do izjednačenja preko Pabla Granočea, ali Ezekijel Laveci četiri minute pre kraja donosi veliku pobedu ekipi iz Napulja koja sada ima bod više od 'crno-belih' iz Torina.

Veliku borbu za četvrto mesto koje će sledeće sezone najverovatnije voditi u Ligu šampiona vode Sampdorija i Palermo. Đenovljani su u nedelju rutinski odradili posao i sa 2:0 savladali Livorno što im je peta uzastopna pobeda. Već u petom minutu Antonio Kasano savladao je De Lućija, a pet minuta pre kraja tri boda je overio Reto Cigler.

Dva boda manje od Sampe i dalje ima Palermo koji je imao nešto teži posao u Sijeni. Domaći igrači bili su konkretniji na meču, ali golman Sicilijanaca Sirigu nije dozvolio da jedan meč upropasti sjajnu sezonu njegovog tima. Zahvaljujući njegovim odbranama, a imao ih je deset, njegovi saigrači su uspeli da donesu dva gola prednosti. Prvo je u 24. minut pogodio Edison Kavani, a u 58. i fabricio Mikoli na asistenciju Balzaretija. Sijena je inicijativu iskoristila ipak samo da ublaži poraz preko Kalaja deset minuta pre kraja.

Veliku šansu da u poslednja dva kola izbori opstanak propustila je Atalanta. Ekipa iz Bergama nije uspela da pobedi Bolonju u direktnom duelu pa je razlika između dva tima i dalje pet velikih bodova. Atalanta je od 23. minuta vodila protiv gostiju, a onda je u samom finišu poluvremena Maksimiliano Pelegrino brzo zaradio dva žuta kartona i otežao posao svojim saigračima. I sa igračem manje Atalanta je uspevala da kontroliše meč i onemogući goste da stignu do gola, ali je sve pokvario Federiko Peluso koji je osam minuta pre kraja postao tragičar postigavši autogol.

Poslednji meč kola igra se od 20.45 minua u Rimu gde Inter mora da pobedi Lacio ukoliko želi da se vrati na prvo mesto i nastavi put ka odbrani titule.