Nedelja, 30.08.2009.

18:01

Pobede Sitija, Vile i Evertona

Fudbaleri Mančester sitija, Aston Vile i Evertona zabeležili su pobede u mečevima trećeg kola engleske Premijer lige.

Siti je pobedio Portsmut 1:0 na ’Fraton parku’ i tako zadržao stoprocentan učinak. Everton je na svom 'Gudisonu' bio bolji od Vigana (2:1), a Aston Vila je u Birmingemu savladala Fulam 2:0.

Jedini gol na utakmici Portsmut - Mančester siti postigao je Togoanac Emanuel Adebajor nakon pola sata igre. Mančester siti trenutno zauzima četvrto mesto na premijerligaškoj tabeli sa devet bodova iz tri utakmice.

Gradski rival Junajted je na trećem mestu sa istim brojem bodova, ali i utakmicom više, dok prvo i drugo mesto zauzimaju Čelsi i Totenhem sa maksimalnim učinkom iz četiri meča - 12 bodova.

Ekipa Portsmuta nalazi se na začelju tabele bez bodova, a na prethodne četiri utakmice postigla je samo jedan gol.

Bila je ovo druga pobeda Sitija u gostima ove sezone, a zanimljivo je da su ’građani’ isto toliko pobeda na gostovanjima zabeležili tokom cele prethodne sezone.

Prvu pobedu u sezoni ostvario je i Everton koji je u prva dva kola pretrpeo poraze. Tim Dejvida Mojesa pobedio je Vigan, iako su gosti poveli u 57. minutu golom Šarnera. Samo pet minuta kasnije izjednačio je francuz Luj Saha, da bi Lejton Bejns u poslednjem minutu sa penala doneo velika tri boda Evertonu.

Sa turbuulentnim igrama u novoj sezoni nastavila je Aston Vila. Tim iz Birmingema je u prošlom kolu zabeležio veliku pobedu na Enfildu protiv Liverpula, ali je zatim tokom nedelje ispao od bečkog Rapida u plej-ofu za Ligu Evrope.

Do pobede nad Fulamom Vila je došla autogolom bivšeg igrača Vest Hema Pentsila u trećem minutu i golom Gabrijela Agbolaora pola sata pre kraja.

Čelsi - Barnli 3:0
Blekburn - Vest Hem 0:0
Bolton - Liverpul 2:3
Stouk - Sanderlend 1:0
Totenhem - Birmingen 2:1
Vulverhempton - Hal 1:1
Mančester j. - Arsenal 2:1