Subota, 13.12.2008.

12:19

Pobeda Borusije (D) sa 10 igrača

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su Borusiju iz Menhengladbaha, sa 2:1, u prvom meču 17. kola Bundeslige.

Pred 79,000 navijača u Dorrtmundu, domaći tim poveo je u 35. minutu pogotkom Mohameda Zidana, ali je samo nekoliko minuta kasnije ostao sa 10 igrača, kada je Tamaš Hajnal dobio drugi žuti karton zbog udaranja protivničkog golmana. Ipak, uprkos brojčanoj prednosti tokom skoro sat vremena igre gosti nisu uspeli da osvoje ni bod.

Nuri Sahin je povisio na 2:0 u 56. minutu, a počasni pogodak za goste postigao je Johanes van den Berg, 10 minuta pre kraja.

Gosti iz Menhengladbaha su pretrpeli četvrti uzastopni poraz i jesenji deo prvenstva završili su na poslednjem mestu, sa 11 bodova iz 17 mečeva, dok je Dortmund na šestom mestu, sa 29 bodova.

Ostale utakmice poslednjeg kola jesenjeg dela nemačkog prvenstva igraju se u subotu i nedelju, a sastaju se:

Subota, (14:30): Verder – Volfsburg, Hamburg – Frankfurt, Štutgart – Bajern, Leverkuzen – Kotbus, Hanover – Arminija, Herta – Karlsrue, Bohum – Keln

Nedelja: Hofenhajm – Šalke

Tabela: 1. Hofenhajm 34 boda, 2. Bajern 34, 3. Bajer 31, 4. Herta 30, 5. Hamburger SV 30, 6. Borusija 29 bodova...